Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home[Конкурс] Видео Блогери Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 [Конкурс] Видео Блогери

Go down 
3 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 5:34 pm

Го отвораме овој конкурс со цел да ја развиеме видео блогеријата во Македонија, мислам дека на сите веќе им е јасно што значи тој збор, но сепак ред е да појасниме. Оној што ке се одлучи да биде еден од видео блогерите на ТВ Пакет треба да биде добро запознаен со телевизијата, затоа што тоа е темата на која што ние се задржуваме. Видео блогот функционира така што вие се снимате пред камера, го кажувате вашиот став за одредена тема, и потоа видеото го праќате во ТВ Пакет на монтажа, сајтот ке си има свој канал на YouTube и таму ке ги архивираме сите ваши видеа. Убаво ке биде да се собере една екипа, и секоја недела по еден блогер да ги коментира случувањата поврзани со нашите телевизии. Лично јас ке ја започнам целава работа, ке направам еден видео блог и ке видиме како ке излезе, се надевам дека ке има заинтересирани, оние што мислат дека можат да го прават ова нека ми пишат приватна порака, па одтаму ке се договориме за деталите.

[Конкурс] Видео Блогери Vlogging
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 7:08 pm

интересна идеа акјде да видиме како ќе ти успее [Конкурс] Видео Блогери 425582
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 7:17 pm

Епа сега не знам како и дали ке ми успее, оваа публика наша не е навикната на нешто вакво, али како и да е јас ке го направам тоа што сум го замислил
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:14 pm

направи реклами кој ќе ги ставиш на некој друг форум (како Бадијала,Кајгана,ИТ форум) за да може да заличи на јавен конкурс и да има пријавувачи


Последната промена е направена од M@RKO на Саб Мар 20, 2010 10:16 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:15 pm

Не идам по други форуми, доколку можеш направи го тоа ти затоа што знам дека те има по сите форуми.
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 20, 2010 10:16 pm

Chris напиша:
Не идам по други форуми, доколку можеш направи го тоа ти затоа што знам дека те има по сите форуми.
Напрај добра реклама и ќе ја ставам како потпис доле на некој од форумите
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 6:43 pm

Интересно...секој чест за ваква идеја,Крис....Јас лично би немала храброст за вакво нешто..ама е разгласам..на другарите/ките [Конкурс] Видео Блогери 353532
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 6:47 pm

Зашто да немам храброст? Ако можам да напишам, можам и да кажам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 6:50 pm

Сакав нешто да прашам..пред да направам...Ќе може(имам јас една група на фб..на неа да објавам за ова)...Па можеби некој ќе се пријави...А,јас не можам тоа да го правам..Можеби,ама сеуште ќе мислам [Конкурс] Видео Блогери 724729
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 6:55 pm

Ке ти бидам благодарен ако го рашириш овој конкурс, а уште повеќе ако прифатиш да ми бидеш колешка во јавното плукање [Конкурс] Видео Блогери 902877

[Конкурс] Видео Блогери 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 10:05 pm

Мајко...мила..им пишувам на мн луѓе,за ова и 90 посто ми велат-Немам,јас речник за ова..Што да кажам?За која тема да зборувам?? [Конкурс] Видео Блогери 650339 [Конкурс] Видео Блогери 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 10:27 pm

Боже [Конкурс] Видео Блогери 945213

За текстот ке се погрижам јас, али како и да е не молам никој, ја отворив темава затоа што мислев дека многумина ке се заинтересираат, ама не е така, [Конкурс] Видео Блогери 864704 јас ке го правам тогаш, не ми е тешко...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeНед Мар 21, 2010 11:01 pm

никој нема храброст како што немам ни јас да седнам и да се снимам како зборам ,малку е тешко,полесно е да пишеш отколку да го кажеш тоа
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeПон Мар 22, 2010 2:48 am

Супер идеја.
Лично јас од секогаш сум имал желба да бидам водител во некаква емисија, ама во изразување сум катастрофа и секогаш кога сум пробувал нешто пред камера сум излегувал ултра смешен, така да „Не“ за моето учество тука. [Конкурс] Видео Блогери 24632
Со среќа на сите што ќе се пријавувате. [Конкурс] Видео Блогери 433111
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 27, 2010 6:55 pm

НАСКОРО


[Конкурс] Видео Блогери 2ro-video-
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Гостин
Гостин
avatar



[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitimeСаб Мар 27, 2010 10:53 pm

опаа ајде крис да го гледаме на јутјуб наскоро,напрај некој трејлер реклама на јутјуб за конкурсот и така муслам ќе ти успее ова
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





[Конкурс] Видео Блогери Empty
ПишувањеПредмет: Re: [Конкурс] Видео Блогери   [Конкурс] Видео Блогери I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
[Конкурс] Видео Блогери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: