Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeUNITED STATES OF TARA, Showtime|2009- Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009-

Go down 
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009- Empty
ПишувањеПредмет: UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009-   UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009- I_icon_minitimeВто Фед 23, 2010 12:48 am


UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009- Img.php?mode=release&path=368921

БРОЈ НА СЕЗОНИ: 2 | БРОЈ НА ЕПИЗОДИ: 12 (засега) |
ОФИЦИЈАЛЕН САЈТ | IMDB | TV.COM

United States of Tara е американска хумористична телевизиска серија, креирана од Диабло Коди („Џуно“), и премиерно прикажана во САД на кабловскиот канал Showtime. Првата сезона започна да се прикажува во јануари минатата година, додека пак втората треба да започне во март годинава. Тони Колет доби награда Еми и Златен Глобус за најдобра главна улога.

Кратка содржина:

Тара Грегсон е во брак и има две деца. Таа пати од дисоцијативно пореметување на идентитетот, што ја доведува до стресни ситуации и таа се трансформира во некоја од своите алтернативни личности: дивата тинејџерка Т, старомодната домаќинка Алис, и бучниот ветеран од Виетнам, Бак. Подоцна во текот на првата сезона се појавува и уште еден нејзин лик, Гима. Поддршка и дава нејзиниот маж, Макс, помалку проблематичната ќерка Кејт, и добродушниот геј син, Маршал. Нејзината сестра, Шармејн не ја поддржува и многу често изразува сомнежи околу нејзиното пореметување. Приказната е сместена во Канзас.
Вратете се на почетокот Go down
 
UNITED STATES OF TARA, Showtime|2009-
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» THE BIG C, Showtime|2010-
» WEEDS, Showtime|2005-
» CALIFORNICATION, Showtime|2007-
» DEXTER, Showtime|2006-
» DEAD LIKE ME, Showtime|2003-2004

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Прајмтајм серии :: Прајмтајм серии од други мрежи-
Отиди до: