Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНационална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009

Go down 
+3
Missy
Bobi
Burrows
7 posters

Најдобра ТВ за есен 2009
МТВ
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap3%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 3% [ 1 ]
А1
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap44%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 44% [ 17 ]
Сител
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap28%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 28% [ 11 ]
Канал 5
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap15%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 15% [ 6 ]
Телма
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap3%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 3% [ 1 ]
Алфа
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap7%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 7% [ 3 ]
Скај Нет
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_lcap0%Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 39
 
Poll closed

АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeПет Јан 15, 2010 7:18 pm

Која телевизија според вас понуди најдобра програма во есенскиот дел?
Се чини дека конкуренцијата беше толку голема како никогаш досега, што доведе до упропастување на прајм-тајм програмата на двете наши најгледани телевизии.
Турски серии, воајерски реални-шоуа...
Канал 5 изненади со најгледаните спортски настани во Европа и со американските серии, додека Телма си продолжи стандардно.
МТВ ја помина првата полу-сезона катастрофално, додека тек сега, во јануари воведе неколку новини.

Еве накратко што даваа нашите телевизии изминатите месеци:

МТВ | Откако ја изгуби ЛШ, МТВ се фокусираше на повеќе второкласни фудбалски случување кои колку-толку ја пополнија програмата, додека освен тоа се даваа редовните емисии кои се даваат со децении наназад...

А1 | 1001 Ноќ, Големиот Брат, Кој сака да биде милионер, Момент на вистината, Ба Ба Бум, Тркало на среќата, Се за љубов, Очајни домаќинки, 24, ЦСИ, Заклетва, Ангели...

Сител | Фарма, Survivor, Ѓумуш, Англиска Премиер Лига, Бегство од затвор, Грдата Бети (укината пред крај на 1. сезона), екс-ју филмови, Мојата ѕвезда со Лила, Кој те шиша со Жаре, 1300 теленовели...

Канал 5 | Лига на шампиони во фудбал, Европа Лига, Коски, Одред, Моето име е Ерл, Како ја запознав мајка ви, Животот на Марс, Икс-Нула, Вртелешка, Миленко Неделковски шоу, Зевзекманија, Во центар...

Телма | Канадската серија „Граница“, Италијанското фудбалско првенство, разни тв-магазини и играни филмови...

Алфа | Шпанско првенство во фудбал, К-15, Хотел Вавилон, Земи или остави, Пулс, Вин-вин, Кинооко, Мокош, Зајди, зајди, Портик...

Скај Нет | Шоуто на Опра, Монтекристо, Танцувај и само танцувај, Калифорниска работа, тв-магазини, играни филмови...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeПет Јан 15, 2010 7:22 pm

Она што А1 го направи со воведувањето на синхронизација, и Сител со упропастувањето на термините и воведување на глупи содржини, а воедно и укинување на „Грдата Бети“ направија да не се решам ни за двете телевизии.

Засега, мојот глас оди за Канал 5, иако не ја гледав, според мене телевизија каде што најпрецизно и барем нормално одеше целата програма. Одлични филмови, добри ситкоми, добар спорт и емисии.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeСаб Јан 16, 2010 2:14 am

Заради тоа што последниов период најмногу гледам на Сител мојот глас оди таму. На Сител ги гледам Ѓумуш, Survivor, Vip VB за неколку недели и сл. Другиве телевизии се помалку и помалку ги следам.
На А1 по некој филм или Очајни домаќинки ако не ми е гледана епизодата.
МТВ - речиси ништо
Канал 5 - Како ја запознав мајка ви
Телма - нешто повеќе од МТВ и Алфа би ја ставила тука. Можи само некој филм или такво нешто да гледам
Скај Нет - Опра понекогаш и филмови
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeСаб Јан 16, 2010 8:44 pm

канал5 ради филмовите за нова година
А1 -големиот брат гледав ,јас имам талент и тоа ми беше секој понеделни интересно
Сител не ни гледав ништо ама загледував понекад Survivor и Backstage сега ќе пробам vip Големиот Брат да загледам амо ми фати око
Скај Нет - Опра понекогаш и Угор го гледам
Алфа К15
Телма гледам секоја сабота Шестиот ден убава попладневна емисија
МТВ ништо не гледав 2009 тава ама сега 2010 ја гледам новата програмска шема кога ќе фатам
Вратете се на почетокот Go down
marko.t1990
Нов Член
Нов Член
marko.t1990


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 112
Birthday : 1990-04-20
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-16

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeПет Јан 22, 2010 9:08 pm

Канал 5 е на прво место. Направи одлични инвестиции и нпвпсти во програмата и ја искористи кич „војната“ на А1 и Сител, со сосема поразлични програми од нив и ако продолжат А1 и Сител вака самите ќе му ја препуштат глданоста на Канал5. За разлика од Телма и МТВ кои си стоеа во место, според мене голем напредок има и Алфа со К-15 и Шпанскиот фудбал.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/markoasroma
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeСаб Јан 23, 2010 1:42 am

А1 - најчесто, пред да излезам со друштво, ги загледував филмовите кои ги даваа и Милионер и Момент на вистината чат-пат друго НИШТО не гледав...
Сител - Премиер лига
Канал 5 - Лига на шампиони, Куп на УЕФА, My Name is Earl, понекогаш Во центар и Зевзекманија
Телма и МТВ - апсолутно ништо!
Алфа - Шпанско првенство, дел од филмовите им ги гледав, а во последно време и К-15...
Скај Нет - не знам што бара на анкетава? :)

Значи нормално дека гласав за Канал 5, за мене се во моментов најНЕсељачка телевизија заедно со Алфа и иако чувствувам дека наскоро ќе се ЗАСЕЉАЧАТ (бидејќи очигледно тоа е единствениот начин за да успееш на овој пазар), сепак мило ми е што засега се држат на едно повисоко ниво од А1 и Сител кои ме разочаруваат се’ повеќе и повеќе со програмата, од сезона во сезона...
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeПон Јан 25, 2010 1:36 am

На А1 гледам Ангели, Очајни Домаќинки репризно и Момент на Вистината, додека на Сител сега гледам Бегство од Затвор и Напуштен Ангел, а гледав Бети и Анали така да повеќе време на Сител имам потрошено за нив гласам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
filip
Нов Член
Нов Член
filip


Број на мислења : 1
Registration date : 2010-03-30

Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitimeПет Мај 07, 2010 1:02 am

realno kaj nas nema dobra programa.se sto gledame na zapad e emituvano pred 3-5 godini.megjutoa dal gospod zlaten internet i poradi toa mozeme da doznaeme deka reklamnite forspani osven sto budat emocii ne prezentiraat nisto novo
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009   Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Национална телевизија со најдобра програма за есен 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: