Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009

Go down 
+3
LucasScott
Bobi
Michael Myers
7 posters
АвторПорака
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeСре Јан 06, 2010 10:11 pm

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 200px-Hp6teaserposter

Harry Potter and the Half-Blood Prince - Хари Потер и Полукрвниот Принц

Хари Потер и Полукрвниот Принц е фантастично-авантуристички филм од 2009 базиран на истоимениот роман напишан од Џ. К. Роулинг. Филмот е шестиот дел од популарниот Хари Потер филмски серијал. Филмот е во режија на Дејвид Јејтс, режисерот на петтиот филм, Хари Потер и Редот на фениксот. Дејвид Хејмен и Дејвид Барон го продуцираат филмот, а Стив Кловс, сценаристот на првите четири филма (но не и на петтиот), се враќа како сценарист на овој филм.

Содржина:
Волдеморт го притегнува зафатот и на светот на волшебниците и на нормалните, а Хогвортс не е повеќе безбеден како што некогаш бил. Хари се сомнева дека многу опасности лежат во замокот, но Дамблдор е концентриран на тоа да го подготви за финалната борба за која знае дека се ближи. Заедно работат да го пронајдат клучот кои ќе ги отклучи тајните на Волдеморт, затоа Дамблдор го придобива својот стар пријател и колега, добро поврзаниот и неочекувано вонвивен професор Хорас Слагхорн, за кој верува има пресудна информација.

Во меѓувреме, учениците се под напад на многу различен противник со што тинејџерските хормони се шират низ бедемите. Хари се повеќе е вовлекуван од Џини, како и Дин Томас. Лавандер Браун одлучува дека Рон е вистинскиот за нејзе, не сметајќи на чоколатцата на Ромилда Вејн. Потоа тука е и Хермиона, вриејќи од љубомора но одлучна да не ги искаже чувствата. Како што романста цвета, еден ученик останува на страна. Тој е одлучен да остави белег, иако мрачен. Љубовта е во воздухот, но трагедија лежи напред и Хогвортс можеби никогаш повеќе нема да биде ист повторно.


Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 2:47 am

Вчера го гледав и многу ми се свиѓа едвај чекам седмиот дел да го глеам HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 871427
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 2:52 am

Michael Myers напиша:
Вчера го гледав и многу ми се свиѓа едвај чекам седмиот дел да го глеам HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 871427

Само што ми се симнаа од 1-6 дел, ниту еден не ми е гледан и од утре почнувам. Патем, ќе ми кажеш кој според тебе е најдобар? Јас слушнав дека овој е најдобар, како што темата се вика, Полукрвниот принц.

Иначе 7 дел ќе биде во два дела, значи 8 ќе има, едниот 2010 другиот 2011, исто така и за Самрак последниот дел ќе го правеле во два дела поради големината на филмот HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 996773
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 3:07 am

Да најдобар е според мене а поправило треба 7 дела да има ама дека сакаат да стаат се од книгата мораат на 2 дела да го направат зашто ако биде само 7 дел ќе трае 5 саати.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 3:39 am

NateArchibald напиша:


Само што ми се симнаа од 1-6 дел, ниту еден не ми е гледан и од утре почнувам. Патем, ќе ми кажеш кој според тебе е најдобар?


За мене најдообар е четвртиот дел, фантастичен, генијален филм, без никаква замерка. И третиот е исто преубав.
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 5:05 am

Уште го немам гледано The Half-Blood Prince, ама ќе го гледам наскоро... :P
Денес по вторпат го гледав третиот дел на А1... Го обожавам! Исто и четвртиот беше неверојатен, утре обавезно ќе го гледам пак.

Франшизата Хари Потер ми е во глобала прекрасна. Не сум голем фан на книгите, ја читав The Goblet of Fire и притоа открив дека не сакам фантазии на хартија. HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 24632 Но затоа филмовите ми се визуелни ремек дела и уживам секогаш кога ги гледам.
Главната музичка нумера ме радува кога и да ја слушнам! :)
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeЧет Јан 07, 2010 3:09 pm

NateArchibald напиша:
Michael Myers напиша:
Вчера го гледав и многу ми се свиѓа едвај чекам седмиот дел да го глеам HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 871427

Само што ми се симнаа од 1-6 дел, ниту еден не ми е гледан и од утре почнувам. Патем, ќе ми кажеш кој според тебе е најдобар? Јас слушнав дека овој е најдобар, како што темата се вика, Полукрвниот принц.

Според мене третиот беше најдобар, не знам зошто многу викаат дека бил тапа. HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 353532
И вториот не беше лош, а во петтиот искрено и заборавив што се има случено.
Шестиот уште не сум го гледал.
Вратете се на почетокот Go down
Bojan
Успешен Член
Успешен Член
Bojan


Male Zodiac : Cancer Број на мислења : 557
Birthday : 1995-07-01
Age : 28
Registration date : 2009-08-28

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeПет Јан 08, 2010 8:28 pm

Логото на седмиот дел
HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 800pxdeathlyhallowslogo.th
Вратете се на почетокот Go down
Maxime
Успешен Член
Успешен Член
Maxime


Male Zodiac : Taurus Број на мислења : 755
Birthday : 1994-05-11
Age : 29
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-12

HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitimeПон Јан 11, 2010 11:38 am

Боби, ти ги немаш гледано ниту еден? Зошто мислев дека си фан и ги имаш гледано. HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 871427 Моја грешка. Инаку јас голем фан ги имам сите книги освен седмата и на Википедија (нашата) се што е напишано е напишано од мене што е и доказ колкав фан сум.

Инаку сите делови се добри како книги!!! 1 и 2 дел како филм се интересни од Крис Колумбус се режирани режисер на детски филмови (Сам Дома) и се смирени и добро склопени. Тројката е од еден мексиканец Алфонско Куарон и е многу разигран од музиката до се е многу разиграно и мрачно. 4 дел е НАЈГЛУПАВИОТ од сите делови, книгата е закон да, ама филмот за мене е најдосаден и најглупав. А најгледан е луѓе што немаа слушнато за ХП отидоа да го гледаат 4 и беа воодушевени јас лично имајќи ја прочитано книгата.

5 и 6 се режирани од Дејвид Јејтс кои ќе ги режира и 7 & 8. На многу спцеифичен начин ги има режирано за разлика од минатите ќе видиш големи разлики. Некои ефекти се поразлични од тие на минатите филмови и има доста нелогичности. За мене 3 и 2 се најинтересни и највозбудливи како и 6. 5 и 1 ми се допаѓаат ама не се ништо посебно а 4 е најдосадниот дел (како филм). Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 Empty
ПишувањеПредмет: Re: HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009   HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE | 2009
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» NINE | 2009
» HARRY'S LAW|2011-
» TRUE BLOOD, HBO|2008-
» SPARTACUS: BLOOD AND SAND, Starz | 2010-
» NINE | 2009

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Филм :: Драма-
Отиди до: