Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeПуштате ли солзи на филмови/серии Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Пуштате ли солзи на филмови/серии

Go down 
+15
-Феномен-
Michael Myers
Simonka19
Gabrielle
dijanape
Ana-Marija
Missy
Blair Waldroft
Bayron
Bobi
LucasScott
solange
Beauty
Pitt
Chris
19 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 4:22 pm

Темава ме наведе да ја отворам постот на Боби, но и покрај тоа мислам дека ова е честа појава, констатно луге си коментираат како краевите на тажните филмови или епизоди од серии ги наведуваат на плачење, за мене тоа е нормална појава, а и ако тажен и трагичен филм не те натера да заплачеш или во најмал случај да се наежиш тоа и не е некој успех за продуцентите Пуштате ли солзи на филмови/серии 462314 Пуштате ли солзи на филмови/серии 996773

се разбира постојат и по силни карактери на гледачи кој иако тоа ги натерало да пуштат солза, тие се воздржуваат за да останат вистински мажи Пуштате ли солзи на филмови/серии 996773 иако мислам дека плачењето нема врска со јачината на карактерот на човекот, затоа што ако имаш емоции во себе и душа, ништо нема да те спречи да се исплачеш, било тоа во себе или надворешно

кога се работи лично за мене, јас првпат пуштив солза на крајот на една епизода од Очајни Домаќинки, онаа со торнадото, одтогаш си реков, овие луге мора да се посебни, затоа што пред тоа стварно немав плачено може од 5-6 одделение Пуштате ли солзи на филмови/серии 996773

после големо и обилно плачење дојде со смртта на Тоше, и така ја од силен човек си станав некојси плачко Пуштате ли солзи на филмови/серии 353532 Пуштате ли солзи на филмови/серии 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 5:47 pm

Чудно но вистинито,јас плачам за сосема неважни работи.Искрено,не плачев ниту за смртта на Тоше,ниту кога почина еден од моите најдобри пријатели,но затоа редовно плачам кога ќе добијам послаба оцена,кога ќе ми падне конекцијата на интернетот или кога каснат порачките по електронска пошта.
Со солзите немам никаков проблем,можам да се расплачам во секој момент без некаква причина или срам,а што се однесува до филмовите,одамна не сум се соживеал.Последен пат плачев на последната епизода од цртаната серија Дигимон. Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 5:51 pm

Најмногу сум плачела на последната епизода на БОГАТИ И СЛАВНИ, кога на крајот одеше текст кој кажуваше што се случило понатака во животот со ликовите. Тоа беше навистина тешко за мне во тоа време затоа што таа серија е една од моите најомилени и најдраги. Понатака имам плачено на некои мексикански серии (Марисол, Невина, Маќеа, Росалинда), а последна серија на која сум плачела беше Hombres de honor.
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 5:56 pm

И јас слично како Pitt,кога сум навистина за нешто тажен не плачам,тогаш едноставно не ми идат солзи...а за некоја глупост да ми текне одма заплакувам Пуштате ли солзи на филмови/серии 409660 без срам
Инаку ми се има случено да се расплачам поради некоја теленовела,а посебно кога бев помал Пуштате ли солзи на филмови/серии 982513
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 5:57 pm

Голем плачко сум кога се работи за филмови и серии (слабост ми се послдените епизоди), што е чудно, бидејки ретко пуштам солза на реални работи. Последно на што се откорнав од плачење беше филмот Marley & me Пуштате ли солзи на филмови/серии 982513 , секогаш на Armagedon, а од серии ехехе (посебно оние со кој сум се приврзал и ми биле предраги). Последните сцени на Rebeldeway, ,Mulheres Apaixonadas, Road to Avonlea ( Пуштате ли солзи на филмови/серии 982513 ).
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:01 pm

На Млади Бунтовници и тоа како плачев, и уште кога ја гледам таа последна сцена на Јутјуб се натажувам најмногу, на друга серија не памтам дека сум плачел.

А за филмови како што кажав синоќа Армагедон доста ме трогна Пуштате ли солзи на филмови/серии 982513
Вратете се на почетокот Go down
Bayron
Член
Член
avatar


Male Број на мислења : 449
Registration date : 2008-08-20

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:17 pm

ја не да сам плакао, него сам био у депресији због овога и то по пар дана:









хехе, а према овим новим теленовелама сам задњих пар година тотално равнодушан Пуштате ли солзи на филмови/серии 353532
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:26 pm

Фиорела Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Серија која ќе ја паметам цел живот.

За Скриени страсти само се наежив, не пуштив солза иако ми беше прежал. А Научи ме да сакам не ја гледав комплетно, но беше нешто маестрално...
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:29 pm

Мислам дека за Млади Бунтовници немаше човек кој не плачеше, посебно на крајот на првата сезона, исто така ГООЛЕМО плачење имав на последната епизода на Дигимон, уште ми е тешко кога ке се сетам на таа сцена, разделувањето на дигимоните од децата Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 Пуштате ли солзи на филмови/серии 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:45 pm

Краојот на Росалинда и Млади Бунтовници
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:48 pm

Што ви беше толку тажно во крајот на Росалинда? јас колку што се сеќавам заврши во црква каде што се венчаа Фернандо Хосе и Росалинда Пуштате ли солзи на филмови/серии 409660
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 6:50 pm

Па...моментото кога Росалинда се венча со онј стариот и доаѓа Фернандо..итн..тој момент и плачев на Титаник-не можев да се соземам неколку дена
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 12:17 am

Многу тешко се расплакувам. Повеќе задржувам се за себе и не изразувам чувства многу. Од филмови плачам на Малата принцеза како што имам напишано во друга тема, потоа на еден филм со мајмунче што е тоа се вика Доџер, а за филмот не знам како се вика, некогаш на Титаник и на некои други можи ама во моментов не знам. За сериски филмови не се сеќавам дали сум плачела, а најмногу имам плачено на некои епизоди од емисијата Се за љубов
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 12:40 am

Aaaa... Доџер Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Ми текнува, одличен филм, и јас плачев на тој филм, нели кога ќе и го земат мајмунчето на девојчето Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556
Инаку, да, Млади Бунтовници - мора на тоа да се заплаче, на последната епизода кога сфаќаш дека се е готово и дека нема повеќе ни нови доживувања со Бунтовниците особено кога сфаќаш за тежината на разделбата на пријателите од средношколските клупи.
Siempre contigo, сликањето на сите ликови во Lazos de amor на свадбата во последната епизода Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556 Пуштате ли солзи на филмови/серии 165556
А и на Невина плачев, таа серија многу ја засакав на времето
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 1:11 am

До сеа на филмови ми се нема случено да заплачам.Има тажни филмови да,али го глеам тоа како глума а не како реален настан и не ми доагаат солзи и секогаш сум рамнодушна на тоа
Во серии само на Млади Бунтовници плачев и тоа мн плачев(ми се смееа после татко ми и баба ми)не дека беше трогателно нели туку дека е крај више дека нема повеке да се дружиме со нив итн...
Додуша сеа ми текна еден филм „Подарокот на Николас" се викаше и со мајка ми го глеав(мала бев) и она плачеше(она на се плаче) и мене така малку солзи ми потекоа инаку на друг не
И општо не сум некоја голема плачка за било што...не сум емотивец и не покажувам емоции а и срам ми е љавно да плачам или мн да се радувам за нешто,сакам емотивно стабилна да сум
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 1:14 am

Јас не кријам емоции, сум плачел јавно пред цел стадион дента кога го закопаа Тоше и кога имаше фудбалски натпревар, а за смеење да не зборам, јас кога се смеам на километар се слуша Пуштате ли солзи на филмови/серии 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 1:17 am

За смеење исто али такво ми е смеењето али не сум еуфорична личност да покажувам на секаде емоции
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 1:25 am

Исто и мене, премногу гласно се смеам, во средно цело време бев бркан од часови заради тоа смеење, им се смеев пред се на облеката, пустите тие во Кочо си имаат по три комплета и ги менуваат секој ден Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 а за опоменување да не зборам, во забелешка јас секогаш запишан со најголемите багабонти Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 а ни сега на факс не сум нешто подобар, колку пати ме преместија во редицата каде што нема никој, затоа што со кој да седнам паѓа големо смеење, ме вика заразен таа професорката Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632

Пуштате ли солзи на филмови/серии 353532 bitch
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 2:29 am

Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 Пуштате ли солзи на филмови/серии 24632 Само тука ти е спасот
Тука ако се смееш и професорот со тебе се смее па и он се заебава заедно не ко кај нас одма од час те бркат у забелешки глупости ко чоек да си убил
Тука е флексибилно на часови,интересно е,у смеа поминуваат часпвите а пак знаеш се и внимаваш
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 2:34 am

Епа така е и на факс, опуштено, не се ни обидуваат да ме избркаат од час, но сепак не мислам дека имам право да им се смеам за тоа како се облечени и како изгледаат, туку не можам да го контролирам јас тоа
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 2:38 am

А тука па да дојдеш...среќа униформи носиме па не можам да се смеам за тоа али еден петок во месецот иаме кежуал деј и се облекуваме као сакаме и пази завчера(таков ден ни беше) една облекла шорцеви адидас онакви никакви ко од пазарче купени и маица бетер никаква и ај не се смеј...мислам ова канаѓаниве се...неам зборови
Има некој да ти е мерак да ги гледаш како убаво облечени други не се ни да ги плукнеш
Гнаси светски со Американцине
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 3:44 am

Голема плачка сум кога се работи за некоја тажна сцена од некоја серија или филм, најмногу имам плачено за филмот Титаник и се уште не го имам гледано крајот не можам да го догледам и исто така кога дознав дека погинал Тоше дури и погребот не го гледав не можев да издржам со месеци плачев кога ќе слушнев некоја негова песна.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 4:28 am

Не го догледа крајот на Титаник затоа што не можеш? премногу ти е емотивен? кај мене таков е случајот со оној фамозниот Исус, тој најнов што беше, не можам да го изгледам и не можам!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПон Ное 09, 2009 11:45 pm

Тоа е оној филм на Мел Гибсон, него ич не го ни гледам, ми кажуваа дека бил премногу тажен, братми го гледа а јас излегов за да не сум дома зошто од радозналост ќе ѕирнам.
Вратете се на почетокот Go down
Gabrielle
Нов Член
Нов Член
Gabrielle


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 11
Birthday : 1993-04-05
Age : 31
Registration date : 2009-11-13

Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 10:47 pm

Уф да!
Понекогаш кога ќе има сцена и они да плачат и на мене ми идат солзи иако ми се повеќе смешни Пуштате ли солзи на филмови/серии 996773
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Пуштате ли солзи на филмови/серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пуштате ли солзи на филмови/серии   Пуштате ли солзи на филмови/серии I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Пуштате ли солзи на филмови/серии
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: