Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКлон - вашето размислување на таа тема Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Клон - вашето размислување на таа тема

Go down 
+3
Bobi
Ana-Marija
Missy
7 posters
АвторПорака
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 3:16 am

Дали сте размислувале како е да сте клон на некоја личност? Како би се чувствувале? Или пак да постои некој ваш клон, како би сте се однесувале спрема него? Што знаете воопшто за таа тема?

Темава произлезе од серијата. Многу ми се интересни овие последни неколку епизоди откако сите открија за постоењето на Лео и сите дилеми што произлегуваат од тоа
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 5:01 am

Читав негде(и уште не можам да се сетам каде,а не беше по нетов) дека секој човек има свој близнак и едниот е екстремно добар а другиот екстремно лош(во некои ситуации) и ако некогаш се видат запознаат двете личности,настанува смрт.Колку е точно не знам но сигурна сум дека читав во асална книга а не некој роман или списание,
Клон...мислам дека е забранет со закон клонот и тој што ке направи клон ке биде казнает за сторено кривично дело,а баш би сакала да имам свој клон...да видам како друга личност гледа на мене(во случајот јас ке бидам другата личност Клон - вашето размислување на таа тема 996773 и ке гледам на клонот)
Ке не натера да размислиме дали тоа што го правиме е правилно или грешиме...
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 5:07 am

Тоа што го кажа за двајца ако се сретнат и умрат има и таква серија од Телемундо се вика Викторинос за тројца браќа, ама не се исти.

Иначе и јас би сакал да имам клон, но верувам во тоа дека сите имаме клон но не надворешно, туку внатрешно, размислувања, катактер и сл.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 4:30 pm

Не знам многу за идејата да имам клон, а не размислувам посебно за тоа. Инаку еве неделава посакав да имам клон или сестра близначка иста како мене затоа што имам премногу обврски и сега не знам како успеав се да завршам на време. Инаку не би сакала да има уште некој како мене
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 4:41 pm

Јас не сум многу против клон, и не би го гледал како чудовиште ако би имал клон или ако некој има, како што го гледаат во споменатата серија Клон - вашето размислување на таа тема 996773 не ми е тоа ништо чудно мене, прават вештачки оплодувања насекаде, е сеа тука е разликата само што однапред знаат каков ке биде тој човек
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeСаб Ное 07, 2009 11:18 pm

Дури и по своја желба да се направи клон,пак ке се казнува како кривично дело
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 12:39 am

Апсолутно немам ништо против доколку е во согласнот личноста на која што треба да се изврши клонирањето,иако тоа може да остави трајни последици на самиот клон.Можеби не е тешко да си во улога на клонираниот,но како би се чувствувал доколку ти си резултатот на операцијата т.е клонот?Во таква ситуација би размислувал дека сум поразличен од останатите знаејќи дека не сум дело на природата.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 12:45 am

Па има деца што се родени со вештачко оплодување и тие треба така да се осекаат?
Иам другар што е така роден и ко сите други деца,нормален е
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 1:39 am

Погрешно е протолкуван мојот пост.Не мислам на вештачко оплодување,туку конкретно на клонирањето.Всушност и самото вештачко оплодување на некој начин е природно.Личноста настанува од човечки суштества,без разлика што таткото (донаторот на спермата) е непознат,но клонирањето е сосема поинаква операција.Кој однос би го имал поединецот кон неговиот претходник,знаејќи дека не му е роднина.Татковски?Не е малку патетично? Клон - вашето размислување на таа тема 319488
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 1:54 am

Никаква сродност, едноставно лик кој личи на него, јас не мислам дека клоновите се неприродни суштества, мене ми се исти како оние кој се вештачки создадени, што значи нормални луге
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 2:22 am

Да ама проблемот е што не се само надворешно идентични туку клонот е копија на одредена личност
Сепак и тоа е човек роден само што хромозоните се земени од друга личност
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 2:45 am

Најдобар начин на еден клон за живеење е да биде разделен од другиот, еден на еден крај на светот, друг на друг Клон - вашето размислување на таа тема 871427
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:36 am

Дека е забрането да се клонира човек тоа знам дека е вистина. За тоа дека постои близнак и штом се видат настапува смрт, тоа не држи вода. Ако беше така ќе беше и научно докажано и сите ќе беа информирани.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:43 am

Мене тоа ми е смешно Клон - вашето размислување на таа тема 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeНед Ное 08, 2009 3:57 am

Абе јас само реков дека сум читала во сериозна книга тоа а не дека е вистина
И мене ми дое чудно али кој знае...
Вратете се на почетокот Go down
Gabrielle
Нов Член
Нов Член
Gabrielle


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 11
Birthday : 1993-04-05
Age : 31
Registration date : 2009-11-13

Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitimeПет Ное 13, 2009 10:51 pm

Клонирањето е најстрого забрането насекаде, поради можна злоупотреба, и мислам дека и така треба да остане..
се разбира дека науката напредува и сето тоа, но сепак да се држиме до нормалното затоа што би можело да се претвори во хорор.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Клон - вашето размислување на таа тема Empty
ПишувањеПредмет: Re: Клон - вашето размислување на таа тема   Клон - вашето размислување на таа тема I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Клон - вашето размислување на таа тема
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: