Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект

Go down 
+5
Chris
Beauty
AnaKarenina
Bobi
LucasScott
9 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:33 pm



Римејк на познатата мексиканска теленовела Прегрни ме цврсто.

Она што започна како шпекулација и гласина, излезе вистина, Адела Нориега и Марлен Фавела ќе бидат мајка и ќерка во Peacdo mortal/Cмртен грев, новела која ќе ја реализира Телемундо во 2010 г.




PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Adela-noriega


Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:36 pm

Еее Дано Дано, друг пат не зборувај пред време дека ова е обична лага.

Гледај сега што испадна =]...

Со среќа на актерките, (пропадната инвестиција) мислам уште сега. Што оди беше на Мехија, и вистински циркус „Прегрни ме цврсто“ ми е една од омилените серии.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:40 pm

Јас мислам дека редно беше Адела да добие соодветна улога на годините, но римејк на Прегрни ме цврсто? PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 521588 Шокантно и одвратно ми е што Телевиса и Телемундо со здружени сили почнаа да си менуваат стари сценарија и од нив да прават глупости. Беа Марина, FELS, El Juramento....сега ова! Нејќеме римејци на серии снимени пред 8 години!
Страшно.
Да не говорам колку е недолично што Марлен ќе и биде ќерка на Адела, а разликата меѓу двете е неколку години. PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 27898
Вратете се на почетокот Go down
AnaKarenina
Нов Член
Нов Член
AnaKarenina


Број на мислења : 38
Registration date : 2009-08-03

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:50 pm

Јас направив мала математика :

Викторија Руфо е родена 1962
Арасели Арамбула 1975 - разлика 13 години

Адела Нориега е родена 1969
Марлене Фавела 1978 - разлика 9 години

Мислам дека кога се зборува за разликата во години, баш и не држи вода. А колку пати досега е спомната физичката сличност меѓу Адела и Марлене?
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 9:52 pm

Држи разликата бидејки Руфо изгледа постаро и поминува фактот дека може да и е мајка на Чуле, ама Адела и не е толку старолика за мајка на Марлене.
Вратете се на почетокот Go down
AnaKarenina
Нов Член
Нов Член
AnaKarenina


Број на мислења : 38
Registration date : 2009-08-03

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:13 pm

Ми се допаѓа што конечно ќе ја видам Адела во улога на мајка на возрасна ќерка. Се сложувам дека е младолика за да биде мајка на Марлене. Барем не е како во циркусот салвахе каде Лаура Флорес е мајка на Едуардо, а е помлада од него.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:28 pm

Ама добро сега не мешај бааби и жаби (без лутиш PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 996773 ), Флорес му е мајка на Јањез, ама он кога се раѓа она умира или така нешто, у никој случај она не му е мајка подоцна кога он е возрасен.

Он топик, за прота би сакал да го видам Карлос Понсе, ама он снима друга новела PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 165556
Вратете се на почетокот Go down
AnaKarenina
Нов Член
Нов Член
AnaKarenina


Број на мислења : 38
Registration date : 2009-08-03

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 10:59 pm

Лукас, Мариа дел Росарио не умира,затворена е во подрумите на куќата и ќе се сретне со синот.И нема да ја глуми постара актерка. Ако не сум во право, имаш право во тоа што го зборуваш, ама мислам дека сум.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПет Окт 30, 2009 11:26 pm

Римејк на класична Телевисина теленовела и тоа циркус сега во реализација на Телемундо PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 521588 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 521588 Не, фала. Како прво, Прегрни ме цврсто беше доста интересна новела со многу сплетки, перверзности, милион додавани глупости и нелогичности како најбитно, но сепак беше интересна и во тоа време ја сакав. Истата приказна Телемундо уште понелогично ќе ја изреализира, нешто од типот на Заклетва.
Фавела и Нориега... хммм... Адела ми беше омилена актерка на времето, али мислам дека и двете како актерки се ептен патетични, е овде ќе има реки на солзи повеќе и од Прегрни ме цврсто.
Аман бе, па ја знаеме содржината што како е, иако мислам дека овде попросто и подебилно ќе изгледа сето тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 12:14 am

NateArchibald напиша:
Еее Дано Дано, друг пат не зборувај пред време дека ова е обична лага.

Гледај сега што испадна =]...

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 598260

----------------------------

Леле шитче PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 521588

првата верзија беше катастрофална, а таква ке биде и новава PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 195609 Адела може има години, но воопшто нема лик за да биде мајка на толкава крава PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 779735

гнасно!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 12:19 am

Chris напиша:

Адела може има години, но воопшто нема лик за да биде мајка на толкава крава PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 779735
гнасно!

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 БРАВОООО PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 Соодветен збор за Марлена, која е навистина крупна девојка, а Адела е ситна, значи стварно не личи. Марлена има крупни коски, не е дебела, али е крупна девојка. А пак во Абразаме Руфо навистина личеше на постара и им доликуваа улогите на мајка и ќерка.

Што се однесува до серијата, за мене е една од послабите на Мехија, за мене Маќеа, Мундо де фиерас, Злобница, Љубов и омраза беа подобри како серии за разлика од Маријана и Прегрни ме кои ми беа чудни, али ги изгледав.


Последната промена е направена од Beauty на Саб Окт 31, 2009 12:37 am. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 12:22 am

Цитат :
Марлена има крупни коски

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632

Таленту, PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 433111 и во анатомијата им влезе PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 606675 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 433111

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 462314 PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 12:53 am

AnaKarenina напиша:
Лукас, Мариа дел Росарио не умира,затворена е во подрумите на куќата и ќе се сретне со синот.И нема да ја глуми постара актерка. Ако не сум во право, имаш право во тоа што го зборуваш, ама мислам дека сум.

Не знам, бидејки не ја гледам, ама ипак знам шо се дешава, мислам дека Марија Розарио е умрена, беше затворена ама умре.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 2:44 am

Годините не се најважниот фактор во овој случај.Стајлингот е најсигурното решение до посакуваниот ефект.Како пример ги наведувам промените на Cesar Evora во La esposa virgen.Покрај тоа Adela и Marlene,имаат видливи физички сличности.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 3:00 am

Точно, имаат видливи физички сличности кој ни малку не делат ги една од друга како постара или помлада, ИСТИ СЕ!

кажавме ние горе дека годините не се главен фактор, туку дека тоа е изгледот, а ако тебе Адела ти личи како мајка на Марлен тогаш не знам...


Последната промена е направена од Chris на Саб Окт 31, 2009 2:04 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 3:12 am

Хахаха, мене па Марлен Фавела ми е доста привлечна актерка, но во глумата не се снајдува баш. Во Зоро и Руби не беше лоша, ама Contra Viento y Marea PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 195609 .

Адела одлична се‘ до 2003 (Вистинска љубов), понатаму не се појави во ниту една асална новела.

Иначе насловот ми се допаѓа PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 433111 ... Само не знам што е во содржината смртен грев PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 3:15 am

Којзнае - можеби тоа што Кристина имаше забранета врска која не ја одобруваше татко и, па од врската се роди Марија дел Кармен, изгледа она е смрниот грев, во случајов Марлен Фавела. PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 24632
Инаку се шпекулираше римејк на некоја мексиканска класика каде Марлен ќе ја толкуваше главната улога, па од тоа ништо не испадна. Како и да е, кога се зборуваше за серијата Мариела, се знаело сигурно дека Телемундо спрема римејк на Телевисина серија каде Марлен ќе биде главна улога.
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 3:20 am

Цитат :
кажавме ние горе дека годините не се главен фактор, туку дека тоа е изгледот, а ако тебе Адела ти личи како мајка на Марлен тогаш не знам...
А јас веќе во последниот пост напишав дека преку стајлингот лесно може да се реализира посакуваната цел. PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 155358
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 4:12 am

Интересно..ќе видиме како ќе излезе,јас Адела ја почитувам како глумица.
Вратете се на почетокот Go down
tekken
Нов Член
Нов Член
tekken


Број на мислења : 44
Registration date : 2009-04-06

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeПон Ное 02, 2009 2:42 am

Евентуален каст:
Adela Noriega
Marlene Favela
Christian Mejer
Eric Elias
Catherine Siachoque
Paulo Quevedo

Ще видим дали "Телемундо" ще приеме отново Mejer след изпълненията в "Dona Barbara"
PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 59433
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeВто Ное 03, 2009 2:50 am


Според Максин Вудсајт, дознаваме дека Вилијам Леви влегол во потесниот круг за глумци во новата серија т.е римејк на „Прегрни ме цврсто“. Најверојатно тој се бори за ликот кој го имаше Фернандо Колунга.

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект William+Levy
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeВто Ное 03, 2009 3:05 am

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 945213 стварно го обожавам глумецов, ама мора ли секаде да биде он? или во најмал случај секаде е прв како предлог во последно време
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeВто Ное 03, 2009 1:08 pm

NateArchibald напиша:

Според Максин Вудсајт, дознаваме дека Вилијам Леви влегол во потесниот круг за глумци во новата серија т.е римејк на „Прегрни ме цврсто“. Најверојатно тој се бори за ликот кој го имаше Фернандо Колунга.

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект William+Levy


Одлична вест PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект 190950
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeВто Ное 03, 2009 6:15 pm

Абе веста е одлична, актерите се сосем во ред, Вилијам е најдобар, али во римејк на серија од пред 8 години да глумат и тоа во резалиција на Телемундо?
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitimeВто Ное 03, 2009 7:29 pm

Значи,иако е римејк јас би го гледала ова,Адела Нориега,Леви ауу многу сакам,ама само заради нив
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект Empty
ПишувањеПредмет: Re: PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект   PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
PECADO MORTAL, Telemundo|откажан проект
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА-
Отиди до: