Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeЕкскурзии, патувања... Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Екскурзии, патувања...

Go down 
4 posters
АвторПорака
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeЧет Окт 08, 2009 1:13 am

Каде сте биле на патувања, екскурзии надвор од Македонија, а и во неа? Поделети ги вашите искуства
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeЧет Окт 08, 2009 4:16 pm

Па сум бил на доста патувања и во Македонија и надвор од неа. Уште од мал патувам надвор од државава (читај: Грција) каде што го поминав првиот летен одмор на 3 години во 1996 година. Од тогаш нема година да не отидам барем 3 пати во Грција, дали на одмор дали на викенд или шетка во Солун не е битно, сепак мора да се отиде. Имам одено во Турција во 2004/2007 година, во Кушадаси и Мармарис, искрено втората дестинација повеќе ми се допадна, осторвот на желките е нешто што мора да се виде Екскурзии, патувања... 722953 Бугарија имам одено само еднаш, во 2005 мислам беше, што знам, Софија не е баш убава, ко Скопје ми е, еден дел убав еден не, а единствено место каде што би можел да отидам таму на одмор е Златните песоци, комплекс со доста луксузни хотели :))... Хрватска исто така ми е една од омилените земји, имам 3 пати одено таму на одмор, Загреб секако морам да го истакнам како најубав град на Балканот, а патем и прекрасните Дубровник и Сплит (кои мене ми оставија најдобар впечаток). Босна и Херцеговина исто така ја имам видено, т.е Сараево, но она што не ми е убаво е што има многу остатоци од војната, иако е модернизирано сепак не ми се допаѓа тоа, не добиваш убав впечаток. Во Србија немам одено во Белград, имам само поминато низ него и многу сакам целосно да го разгледам :) Сигурно ќе го засакам!

И настрана ќе ја оставам ВЕЛИКА БРИТАНИЈА Екскурзии, патувања... 24632 дефинитивно тотално она што го очекував од неа, посебно Лондон ми остана во мисли, сепак не сум задоволен заради тоа што само 2 ипол дена бев таму и немаше се‘ да видиме, сосема малку, само Мадам Тисо, Лондонското Око, Куќата на стравот, Бекингемската палата и сл.

Ајде да видам ваши патувања, малце да си помуабетиме :D
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeЧет Окт 08, 2009 6:11 pm

Во Македонија некаде од 80-85% проценти од градовите ми се посетени и навистина имаме преубави места посебно водопади и пештери во Источниот дел. Жалосно е што не се користат за привлекување на туристи.

За други држави посетени ми се
Црна Гора ( Будва, Херцег Нови)
Србија ( Белград, Ниш и некои други места)
Хрватска ( Загреб, Крка, Плитвички Езера, Дубровник, Омиш, Сплит, Шибеник)
И попатно имам поминато низ Босна и Херцеговина сето ова на една екскурзија
Најголем впечаток ми остави Загреб и националните паркови низ Хрватска

После тоа бев и Италија ( Трст, Венеција, Милано, Фиренца, Верона, Лидо ди Јесоло) и попатно поминавме низ Словенија
За Италија се ми беше прекрасно. Сакам пак да одам
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeПет Окт 09, 2009 12:47 am

Сум била у Грција пуно пати,во Бугарија(Несебар и Поморје),Црна Гора(Будва и Петровац),Србија како мала али не памтам воопшто и Канада Екскурзии, патувања... 996773 (Торонто и Винипег Екскурзии, патувања... 353532 ) и СЕ НАДЕВАМ догодина ке можам да одам у Мексоко преку школо
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeСаб Окт 10, 2009 2:03 am

Да се надеваме дека ќе одиш и после тоа ќе споделиш искуства со нас
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeСаб Окт 10, 2009 5:54 am

Ептен се надевам и јас али дека неам канадски пасош и ке ми треба виза за да идам како македонец Екскурзии, патувања... 353532
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitimeСаб Окт 31, 2009 8:18 pm

Дефинитивно преферирам лични патувања пред екскурзии.Повеќе би сакал да патувам со личностите кои што јас ќе ги одберам,отколку со моите соученици.Друга работа која што не ми се допаѓа кај екскурзиите е сместувањето на повеќе лица во мал простор (барем такви искуства имам до сега).Се сеќавам последниот пат,на мое инсистирање бев префрлен во соседниот хотел заедно со мојот другар,бидејќи не сакавме собата да ја делиме со уште три ученици.Се чувствувам многу послободен на личните патувања.До сега имам патувано на повеќе дестинации од кои Хрватска и Турција ми оставија најголем впечаток,дури и пред западноевропските земји како Шпанија,Германија,Швајцарија,Италија.Покрај овие држави ги имам посетено скоро сите поранешни земји членки на Југославија,како и соседите на нашата држава.
Оваа година пред официјалниот годишен одмор,планирам патување во Романија,поточно Трансилванија,а се надевам дека ќе имам можност да ги посетам и замоците на брегот на црното море каде што е реализирана костимираната тв новела Amor gitano.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Екскурзии, патувања... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Екскурзии, патувања...   Екскурзии, патувања... I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Екскурзии, патувања...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: