Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeВерувате ли во вампири....или..не? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Верувате ли во вампири....или..не?

Go down 
+4
Ana-Marija
solange
Chris
Blair Waldroft
8 posters
АвторПорака
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 11:51 pm

Јас искрено понекогаш да и имам доста докази за тоа дека би постоеле,на пример кај нас во мала доста се гледаат стапки по крововите на куќите кога има снег,значи кој нормален човек би се качил и цела ноќ да оди,кој би фрлал ореви на народот а да е невидлив,навистина страшно ама вистинито,и како на местото каде умрел човек кој бил мн злобен може да израсне голема отровна печурка,ужасно ама вистинито.Мислам дека најчесто вампири се оние кои се некрстени.кај нас така зборат а друго немам појма
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:10 am

ВАМПИРИ бе Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 24632
Верувате ли во вампири....или..не? 945213

ај духови да речеш пак ке има некоја смисла али вампири? на какво место живееш ти, се некој такви работи се дешаваат Верувате ли во вампири....или..не? 945213
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:16 am

Сега проблемот не е до мене,туку до она што се случува,и пред се се извампируваат оние кои не се крстени,нели знаете за тоа,?Е..море кај нас има се и сешто,едино младината не е толку спобудалена како конзервативните старци.Такви работи се случуваат бидејки тука народот е многу изопачен,само гледа да ти наштети па макар и у најмал смер
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:16 am

Секогаш ми било интересно за вампири да читам,но да постојат не верувам Верувате ли во вампири....или..не? 462314
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:21 am

Ми текна да ја отворам темава бидејки вчера баш коментирав за ова со другарите,еј.....потоа ме беше страв да отидам до дома....јас не верувам баш баш ама они ме некако убедија она,ова из такт се извадив
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:25 am

Сериозни сте? јас не сум ни сретнал некоја мистерија за вампири, онака само од филмови ги знам Верувате ли во вампири....или..не? 409660
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:30 am

Е,,,,,сега не верувам дека ќе лажат за толку голема работа,сепак јас имам поголем страв од човекот-прави вампири живи има.ПЛАШИ се од ЖИВИТЕ а не од МРТВИТЕ.Е сега дали тоа е од народот немам појма,сега кога почнав за ова да зборувам сваќам дека кај нас е мн глупаво,има доста мистерии,а никогаш за тоа не сум размислувала,вампири,секоја година сообраќајки,леле некој луда ќе ме направи
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:36 am

Не верувам дека постојат
Ко шо рече Крис духови да посфатливо ми е али вампири не
Изглеа ти си збудалена по Самрак па ти се причинуваат Верувате ли во вампири....или..не? 736967
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:37 am

А.....јас да сум видела сега сум немала да бидам на форумов,Самрак е друга сторија
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 1:00 am

И за тоа ли имаш нешто Верувате ли во вампири....или..не? 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 3:00 am

Колку што знам терминот вампири настанал благодарение на цицачите (лилјаци,комарци,пијавици),уште во средниот век.Општо познато е дека вампирите се имагинарни суштества,што значи дека верувањата за вампирите потекнуваат од конзервативната средина (постарите генерации).Пример баба ми,секогаш ми вика ,,бабе не оди надвор после полноќ,шетаат ѓаволетини,ќе ги нагазиш''.. Верувате ли во вампири....или..не? 462314 Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Верувате ли во вампири....или..не? 9659
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 3:06 am

Лелеее
Па вампири јас ко што знам не такви мистериозни суштества како духови туку како што кажа Питт горе цицачи на крв
Ахх колку Холибуд има влијание на психата Верувате ли во вампири....или..не? 24632
Вратете се на почетокот Go down
Игор
Топ постер
Топ постер
Игор


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1371
Birthday : 1989-11-07
Age : 34
Registration date : 2008-03-05

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 12:36 pm

Во се` може да се посомневам, само во непостоењето на вампири не. Она што денес го сметаме за вампир е измислено од Брам Стокер во неговиот роман Дракула од 19 век, а името Дракула си го позајмил од некој романски војвода.

А за ова што зборува Blair Waldroft... Не можеш здраво за готово да земеш дека вампири шетаат на кровот. =)) Не знаеш чии се стапките и ајде на вампир се. Колку ненормални има во денешно време... не им се потребни вампирски заби за да скренат. Плус па овие наркомаништава се бетер од вампири. Верувате ли во вампири....или..не? 24632

И ова со некрстените е неосновано. Јас знам луѓе што се некрстени, па колку што имам сознание, не се крвожедни. Верувате ли во вампири....или..не? 24632 Не се основајте на религијата, колку и да верувате во неа. И таа е човечко дело. ;)

Инаку, приказни за вампири ми се до некаде интересни. Оние постари филмчиња инспирирани од романот на Стокер се баш језиви, а има и некои понови што се добри. Исто сега многу ја фалат новата на HBO - True Blood. Мене почетокот ми беше катастрофа, ама за понатаму не знам. :)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeПон Сеп 28, 2009 1:18 pm

И мене ми се интересни али никогаш не сум поверувал во нив, ги сметам само како уште една филмска фантазија од типот на Супермен, Спајдермен... Верувате ли во вампири....или..не? 353532
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 1:04 am

Вампир-Дракула е романски војвода и уствари тој не бил ништо лош туку неговата жена слушнала дека ако пие крв од невини девојки дека ке останела вечно млада и била опседната со тоа и така убивала девици и од таму потекнува тоа вампир.Додуша мислам дека Дракула се викал тој мажот и нејзин
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов Член
Нов Член
Simonka19


Број на мислења : 32
Registration date : 2009-02-01

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 1:54 pm

Вапири,дракулии...луѓе паѓам у несвест...јас не верувам во вампири,ама сум гледала еден филм на А1 со Дракула и понекогаш го сонувам како јас се кријам и само он одозгора ме ѕирка и ми вика ХАХАХАХА и ја скокам од кревет Верувате ли во вампири....или..не? 165556
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitimeВто Дек 15, 2009 11:03 pm

Да така се викал или презивал и бил гроф иначе не верувам во вампири.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Верувате ли во вампири....или..не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во вампири....или..не?   Верувате ли во вампири....или..не? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Верувате ли во вампири....или..не?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Мистерии-
Отиди до: