Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКрстот во Битола Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Крстот во Битола

Go down 
+4
Bobi
iva_macedonia
Ana-Marija
Chris
8 posters
АвторПорака
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:25 pm

Еве посебна тема за ова пошто има многу да се коментира, сметам дека е така затоа што е вистина и проверено

префрлени мислења

Chris

А дали сте слушнале за фамозната куќа во Битола каде што светело крст навечер? сто пати ја префарбале куќата и навечер пак излагал крстот со минимална светлина



Ana Marija


Јас имам слушнато за таа куча(мн ме интересираат такви работи) и знам демек нешто порано живееле две калуѓерки па едната останала трудна и дека не смеела да има дете,бебето го закопала демек до куќата и следната вечер се појавил крстот и од тогаш демек стои таму и луќе пробувале,го фарбале за да се тргне али тој пак се појавувал
Кој знае колку е точно но мн ми е интересно да читам за такви работи

-----------------------------------


Е вака сеа, значи приказната која мене ми ја кажа колешката од Битола на факс, е дека на местото каде што била куќата, во дамнешните времиња кога се градела во темелите се најдени коски од дете, мајсторот кој ги нашол следната ноќ сонувал калугерки кој му рекле да ги закопа во земја како што иде адетот но тој не ги послушал и ги фрлил во контејнер, од тој момент на куќата се појавил крст кој навечер светел, значи секакво мењање на фасади, префарбување на куќата, се што можеле пробале и никако не успеале да го тргнат крстот, едноставно кога ке се стемни се гледал како свети на ѕидот

јас стварно не знам како битолчани поминувале покрај таа куќа Крстот во Битола 836422 за жал срушена е пред неколку години кога друг ја купил куќата, и на нејзино место сега нема ништо, но којзнае дали кога ке се изгради друг обијект на истото место, ке се појави крстот...

стварно језиво, ако почнам да барам по форумиве можам цели истории за таа куќа да најдам
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:30 pm

Јас многу од дамна имам читано за ова и мн ме интересираше тогаш али не знав дека светел само знам дека се појавувал крст.
Треба да се отвори тема за вакви Куќи и слични ствари
Вратете се на почетокот Go down
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:32 pm

Леле Крстот во Битола 982513 .Страшна е приказната.Не знам дали да верувам во неа но стварно е језиво
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:34 pm

Епа не светел како рефлеткор ама сепак наликувал како да свети затоа што како инаку би се гледал, сигурно немал некоја дреч боја Крстот во Битола 136792


инаку се бараат кандидати за влегување во вакви обијекти со камера и слично, минатата година сакав да се пријавам, ама кога видов дека еден само што не полудел од тоа што му се случило во таква куќа на една од турнеите, се предомислив


iva_macedonia мора да знаеш некој од Битола, прашај и ке ги решиш сомнежите како што направив јас
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:37 pm

Јас иако сум плашлив многу сакам да истражувам такви работи, авантуристички дух сум, и ми се крева адреналин од такви нешта Крстот во Битола 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:40 pm

И јас исто, знам дека кога тогаш ке се вклучам во групата Крстот во Битола 942774 и ке проживеам незаборавни моменти Крстот во Битола 836422 Крстот во Битола 782208
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:41 pm

Аааа не фала.Подобро ќе си седам мирна отколку кошмари да имам
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 10:42 pm

Во Скопје во Црниче куќата сакав да ја посетам навечер али другарка ми не ме пушти.Се дереше таму ја слушаа луќе Ке ти се налутам ако влезеш,немоооој,готово не ти зборам хистеришаше и не влегов а имав голема желба да влезам
Многу сакам да читам,да глеам документарци за такви работи и хорори многу глеам па кој е ко мене нека отвара теми Крстот во Битола 736967
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeНед Сеп 27, 2009 11:46 pm

Леле господе,човек од страв да не заспиемтакви работи доста ме интрегираат а пред се имам јас доста проживеано на моја кожа,во Паланка има доста такви зарзавати,ама да не ви кажувам ќе ве е страв да дојдете некогаш во Мал Париз
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов Член
Нов Член
Simonka19


Број на мислења : 32
Registration date : 2009-02-01

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeЧет Дек 10, 2009 1:48 pm

Језиво....
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeВто Дек 15, 2009 11:12 pm

Леле се наежив многу сакам вакви језиви случки или приказни, во Скопје има многу слични куќи како оваа:
-Во Центар има една куќа никој не поминува од таа улица многу била страшна не живеел никој само навечер светеле светлата и искачала стара баба во дворот и си влегувала цело време.
-На водно има исто една куќа стара не живее никој само кога ке се доближиш до прозорите искача некој старец и почнувало да свири морничава музика а ако влезеш внатре се затварале вратите.
Има многу во Македонија вакви куќи.
Вратете се на почетокот Go down
Bond Girl
Член
Член
Bond Girl


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 276
Birthday : 1993-04-10
Age : 31
Location : Koga kade :D
Registration date : 2010-08-18

Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitimeПет Aвг 27, 2010 1:45 am

Ух колку сакам вакви работи, сите од мојте другарки се плашливи и баш ме нервираат, а обожавам негде да се соберам со другарки другари да седнеме во круг и да збориме цела вечер за тоа, ухх баш сакам...
А за ова куќиве ми звучи доста интересно, сакам да пренојќевам во некој таков објект Крстот во Битола 996773
Каде има кујќа на стравот?
Сон ми е да посетам таков МУЗЕЈ хахаха Крстот во Битола 996773 Крстот во Битола 996773
Не верувам да има тука у мак.
А во Прилеп ако сте чуле за манастирот Св. Архангел Михаил Варош Под Марковите Кули, Под тој манастир има црква т.е имало црква, и еднаш паднал тоа кровот на црквата, и со години луѓе граделе местеле нов кров но тој по само 1 2 дена паѓал, причината не се знае сеуште.... Останат е објектот само без кров, а и внатре не може да се влезе, нема ништо, оштетено е од дождови, снегови и ред др работи Крстот во Битола 871427
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Крстот во Битола Empty
ПишувањеПредмет: Re: Крстот во Битола   Крстот во Битола I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Крстот во Битола
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Мистерии-
Отиди до: