Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeНајубави песни од латино серии Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Најубави песни од латино серии

Go down 
5 posters
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeНед Aвг 30, 2009 7:09 pm

Најубави песни од латино серии 722953 Најубави песни од латино серии 722953 Најубави песни од латино серии 722953 Најубави песни од латино серии 722953 Најубави песни од латино серии 722953

Дефинитивно најдобрите ги одбрав... се надевам и на ваша богата листа.. :))) =) И не се работи само за насловни песни, ставајте и омилени споредни песни од новелите!

Amor Real (AMOR REAL)
En Cambio No (EN NOMBRE DEL AMOR)
Sortilegio de Amor (SORTILEGIO)
Es tu amor (MI PRIMA CIELA)
No te Pido Flores (AMORES CRUZADOS)
Amores de Mercado (AMORES DE MERCADO)
Como Duele (BARRERA DE AMOR)
A Ver si Pueden (CASI ANGELES)
Escapare (CASI ANGELES)
Maktub (O CLONE)
All for love (O CLONE)
A Miragem (O CLONE)
Yo soy aquel (MONTECRISTO)
Lazos de Amor (LAZOS DE AMOR)
Contra Viento y Marea (CONTRA VIENTO Y MAREA)
Corazones al viento (FLORICIENTA)
Dame Chocolate (DAME CHOCOLATE)
Amor, Amor, Amor (EL MANANTIAL)
Alborada (ALBORADA)
El Privilegio de Amar (EL PRIVILEGIO DE AMAR)
Enamorada (LALOLA)
Entre el Amor y el Odio (ENTRE EL AMOR Y EL ODIO)
Corazones al Viento (FLORICIENTA)
Heridas de Amor (HERIDAS DE AMOR)
A gritoz de esperanza (LUNA, LA HEREDERA)
Poco a Poco (MI GORDA BELLA)
Cambio dolor (MUNECA BRAVA)
Nunca te Olvidare (NUNCA TE OLVIDARE)
Fiera Inqueta (PASION DE GAVILANES)
Pasion (PASION)
Somos las reinas del Barrio (SIN SENOS NO HAY PARAISO)
Pobre Diabla (POBRE DIABLA)
Por Tu Amor (POR TU AMOR)
Rebelde (REBELDE)
Solo quedate en silencio (REBELDE)
Tenerte y quererte (REBELDE)
Rebelde Way (REBELDE WAY)
Resistire (RESISTIRE)
Se Quiser (PAGINAS DA VIDA)
La Descarada (RUBI)
Corazon Valiente (SOS MI VIDA)
Tierra de Pasiones (TIERRA DE PASIONES)
Amor Gitano (ZORRO, LA ESPADA Y LA ROSA)
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeНед Aвг 30, 2009 7:26 pm

Џабе е темава, сите песни се најубавиНајубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632
Нема ниедна лоша песна, кажете таква ако има, се' е совршено
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeНед Aвг 30, 2009 7:29 pm

Beauty напиша:
Џабе е темава, сите песни се најубавиНајубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632
Нема ниедна лоша песна, кажете таква ако има, се' е совршено

Лол. Е ако де има и такви (Fuego en la Sangre, Salome, Las vias del Amor, Amar otra vez, Porto dos Milagros, Bajo la misma piel и др. Најубави песни од латино серии 375650 Најубави песни од латино серии 375650 Најубави песни од латино серии 375650 ) од кои коса ми се крева Најубави песни од латино серии 24632

Сигурно имате листа од најубави, споделете ја... ех што сте мрзи за вакви работи, посебно ти Дани, не знам како треба човек да ти погоди Најубави песни од латино серии 496140
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeНед Aвг 30, 2009 7:38 pm

Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Ајде ќе направам листа днеовивеНајубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Инаку за оцени за новелите, направив листа, али земја по земја пишував, може и за ова така да бидеНајубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632
Инаку Amar otra vez и Bajo la misma piel за мене се едни од најубавите латино песни
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeПон Aвг 31, 2009 2:17 am

Doble vida ( El rostro de Analia)
La descarada ( Rubi)
Amor gitano ( Zoro)
Lazos de Amor ( Lazos de Amor)
El Alem Alah, All for love, Habibi, Desert rose, Luna ( O Clone)
Amor de Engano, Sera porque te quero, Rebelde way, Sera de dios, Dije adios, Te sonie, Nada que hablar, ( Rebelde way)
No se me hase falta ( Tormenta en el paraiso)
Solo tu ( Cuidado con el angel)
Fiera inqueta, Sobre fuego, Vete, Dulce pesadilla ( Pasion de gavilanes)
Cambio dolor ( Muneca brava )
Nunca te Olvidare ( Nunca te olvidare)

сега за сега толку кога ќе се сетам за други ќе допишам
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeПон Aвг 31, 2009 9:06 pm

Претежно ми се допаѓаат музичките нумери од повеќето тв новели,но сметам дека бразилската тв новела ,,O Clone'' има најдобра музичка колекција.Ми се допаѓаат и насловните нумери на ,,Zorro la espada y la rosa'',триологијата на продуцентката Carla Estrada,насловната нумера ,,Pierdo toda la razón'' од Еnrique Iglesias за тв новелата ,,Amor gitano'',потоа песните на Alejando Fernandez за проектите на Televisa,потоа песната од ,,El rostro de Analia'' односно двете нејзини верзии,потоа повеќето песни од ,,Mas sabe el diablo'' и ,,La mujer en el espejo'' како и многу други од Televisa и Тelemundo.Од тинејџерските сапуници би ги издвоил песните на Rebelde.
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeПон Aвг 31, 2009 9:12 pm

NateArchibald напиша:
Beauty напиша:
Џабе е темава, сите песни се најубавиНајубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632 Најубави песни од латино серии 24632
Нема ниедна лоша песна, кажете таква ако има, се' е совршено

Лол. Е ако де има и такви (Fuego en la Sangre, Salome, Las vias del Amor, Amar otra vez, Porto dos Milagros, Bajo la misma piel и др. Најубави песни од латино серии 375650 Најубави песни од латино серии 375650 Најубави песни од латино серии 375650 ) од кои коса ми се крева Најубави песни од латино серии 24632

Сигурно имате листа од најубави, споделете ја... ех што сте мрзи за вакви работи, посебно ти Дани, не знам како треба човек да ти погоди Најубави песни од латино серии 496140

Tи се дига коса од песни како Amar Otra vez и BLMP?!
WTF
Првата у топ 5 најубави, втората меѓу најубавите, исто.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeПон Aвг 31, 2009 9:20 pm

LucasScott напиша:

Tи се дига коса од песни како Amar Otra vez и BLMP?!
WTF
Првата у топ 5 најубави, втората меѓу најубавите, исто.

Од Повторно вљубени ја пееше Глорија Естефан, ја обожавам пејачката, ама песната не ми е баш омилена... што знам. А за BLMP не ми се свиѓаше ама баш ич Најубави песни од латино серии 319488
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeВто Jул 20, 2010 1:31 am

Од Bella Calamidades i od Mas sabe el diablo ми се допаѓаат песните и ги додавам на претходниот список
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitimeСре Сеп 01, 2010 11:43 pm

Го продолжувам списокот со Индиска музика. Многу ми се интересни нивните песни.
Посебно Kajra re i Chori Chori gori se од Camihno das Indias
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Најубави песни од латино серии Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најубави песни од латино серии   Најубави песни од латино серии I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Најубави песни од латино серии
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Анкети и Анализи-
Отиди до: