Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Home6-годишно дете станало директор Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 6-годишно дете станало директор

Go down 
АвторПорака
Гостин
Гостин
avatar



6-годишно дете станало директор Empty
20090825
Пишување6-годишно дете станало директор

6-годишниот Sam Pointon ја добил работата на директор на железничкиот музеј...
6-годишно дете станало директор Dddg1
Музејот National Railway во Њујорк има нов директор. Не би било ништо чудно, директорот да е малолетен, всушност, тој сега кренал во основно училиште. „Имам електрична железница и добар сум на својата железничка пруга. Можам да контролирам два воза одеднаш“ - напишало момчето во пријавата за рабоотното место на директорската позиција. Шефовите биле одушевени од неговиот ентузијазам па му понудиле работно место како директор за забава. „Ова е најдобрата работа на светот. Ја обожавам. Добро се забавувам. Омилен ми е возот на пареа. Сум се возел во многу возови, па и во Eurostar“ - коментирал малиот Sam.



„Како и многу момчиња на негови години, одушевен е од возовите. Посебно се интересира за деловите кои се движат. Не може да им се насити. Сега мисли дека откако ја добил оваа работа нема да мора да оди на училиште, но му објаснивме дека тоа е невозможно. Огласот за работа го приметивме во весниците додека бевме на одмор. Почнавме да се шегуваме со Sam дека тоа би била работата од соништата за него. Кога се вративме, напиша писмо и беше повикан на разговор, а потоа го именуваа за директор за забава“ - изјавила неговата мајка Lorraine.
Вратете се на почетокот Go down
Share this post on: reddit

6-годишно дете станало директор :: Comments

No Comment.
 

6-годишно дете станало директор

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

 Similar topics

-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: АРХИВА :: Портал новости-
Отиди до: