Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКој тип на музика не го поднесувате? Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Кој тип на музика не го поднесувате?

Go down 
+18
casi angeles-the best
Michael Myers
Simonka19
Serena Van der Woodsen
rebelde_girl
solange
Beauty
Pitt
LUCERO_Fan
Ana-Marija
Bobi
Damjan
Losteech
dijanape
iva_macedonia
Burrows
Chris
viktorija
22 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
viktorija
Член
Член
viktorija


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 291
Birthday : 1992-04-10
Age : 32
Location : Дома!
Registration date : 2009-07-17

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 5:26 am

Дојде време и јас да направам една тема ...
Јасно како и насловот во оваа тема ќе дискутираме кој тип на музика не не привлекува.
Еве на пример јас слушам секаква музика рап,поп,рок,џес,блуз,фолк,турбо фолк и.т.н ...
Али не сум голем љубител на турбо фолкот, слушам некои песни од тој жанр на музика како на пример Златник од Тања Савич, Некои од Јелена Карлеуша, Радмила Манојлович .... и.т.н ...




А ВИЕ ?
Кој тип на музика не го поднесувате? 871427
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 5:47 pm

Музика по цел ден свири кај мене дома, дали од мене од брат ми или од мајка ми не е важно, но цел ден свири, така да слушам секаква музика бидејки ја обожавам, слушам Поп, Рок, Техно слушам, потоа од хип хопот на брат ми исто така обожавам некои песни, Латино слушам исто така, единствена музика која не ја слушам е српската односно турбо фолкот, фала богу никој дома не пушта такво нешто Кој тип на музика не го поднесувате? 945213
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 5:57 pm

Најмногу слушам поп, р'н'б, техно, по малку и хип-хоп, а најнајнајмногу на свет мразам ТУРБО-ФОЛК. Аууу, ако некој ми го пушти ова во моја близина ми иде да го искршам апаратот од каде доаѓаат овие звуци. Кој тип на музика не го поднесувате? 158389 Кој тип на музика не го поднесувате? 665558
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 5:59 pm

r'n'b и јас, најдобро е
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 7:18 pm

Дефинитивно најмногу слушам и најмногу сакам странска поп музика.Од нашиве најмногу ги слушам Роберт Билбилов,Дани и Некст Тајм.А музиката што не ја поднесувам е најнормално турбо фолкот...Ауу самото име ме иритира
Вратете се на почетокот Go down
dijanape
Топ постер
Топ постер
dijanape


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1184
Registration date : 2008-12-21

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 7:39 pm

Слушам се што ми се допаѓа не е битно дали е метал, r'n'b, турбо фолк и друго.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 8:17 pm

Рап мн ретко слушам,инаку она другото од се по нешто особено некои убави техно песни како што ги има во диско,поп се разбира а и Турбо-фолк никако,тоа за мене е губење време
Вратете се на почетокот Go down
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Jул 29, 2009 9:09 pm

Турбо-фолк.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeВто Aвг 04, 2009 10:35 pm

Јас слушам поп, рок и слично, а и други врсти ако ми се допаѓа песната. Ама не поднесувам ТЕХНО!
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Aвг 05, 2009 5:15 am

Турбо фолк и македонски фолк Кој тип на музика не го поднесувате? 195609 Кој тип на музика не го поднесувате? 195609 Кој тип на музика не го поднесувате? 195609
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 8:15 am

Турбо фолк и рап(освен Слаткар)
Вратете се на почетокот Go down
LUCERO_Fan
Член
Член
LUCERO_Fan


Female Број на мислења : 435
Registration date : 2009-08-09

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПет Aвг 21, 2009 10:41 am

Turbo Folk,Rock i Spanska Кој тип на музика не го поднесувате? 996773
mrazam rap hip hop i makedonska Кој тип на музика не го поднесувате? 195609
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:16 am

Нема потреба да не поднесувам одреден тип на музика,бидејќи доколку не ми се допаѓа не го слушам воопшто,така што немам зацврстен став околу тоа прашање.Видот на музика кој го слушам зависи исклучиво од моето расположение.Претежно слушам ново создадена музика,и прилично интернационална,бидејќи воопшто не ми се допаѓа новата музика како и личностите на нашата естрада.Нај мелодичен јазик ми е латиноамериканскиот,кој совршено го владеам па не ми претставува проблем да уживам во ритамот на нивната музика,соживувајќи се со текстот.Но многу често ме релаксира и класиката.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:19 am

Јас па пред се слушам македонска музика, после следи rnb, хип хоп, поп од страна, забавна српска, а не се исклучува и турбо фолкот кој е неизбежен понекогаш.
Тоа што не слушам е метал, тоа не
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 3:31 am

Не поднесувам единствено турбо фолк,а најчесто слушам поп и рок.
Балканска од било каков вид скоро никогаш не слушам.
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 4:19 am

Јас сакам српска музика (НО.... спрска музика од оние старите екс-ју песни кои секогаш ќе останат запишани во меморијата на сите Балканци). Оваа новава турбо фолк музика едноставно не ја коментирам, поради тоа и нашава земја се упропасти уште толку. Не само нашава, туку и цел Балкан слуша таква музика, многу често во дискотеките во другите земји на Балканот повеќе се пушта таква музика отколку забавна и интернационална. Во Македонија мислам нема дискотека за турбо музика или има...? Обично пуштаат само странско, и сум благодарен многу на тоа.

Турбо музика кој сака дома нека слуша или по кафани Кој тип на музика не го поднесувате? 195609
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Aвг 24, 2009 4:24 am

Искрено ме радува фактот што немаме предизпозиции за појава на македонскиот турбо фолк,бидјеќи реакциите на публиката се негативни при појавата на анонимките кои некусно се разголуваат,пеејќи стихови од кои што косата ми се крева.
За жал турбо фолкот на нашите соседи е доволно застапен и во нашата држава.
Вратете се на почетокот Go down
rebelde_girl
Член
Член
rebelde_girl


Female Број на мислења : 329
Registration date : 2009-07-19

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСаб Сеп 12, 2009 12:04 am

најмногу мразам џез музика..кога слушавме на музичко ушите ми паднаа Кој тип на музика не го поднесувате? 301909
Вратете се на почетокот Go down
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПет Окт 02, 2009 11:05 pm

Турбо-фолкот треба да умре! Пројавува ниска интелегенција кај популацијата. Кој тип на музика не го поднесувате? 319488

НО, тоа е мое мислење, а како беше тоа.. за вкусови не се дискутира, нели? Кој тип на музика не го поднесувате? 353532
Вратете се на почетокот Go down
Simonka19
Нов Член
Нов Член
Simonka19


Број на мислења : 32
Registration date : 2009-02-01

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Дек 09, 2009 2:07 pm

Рок неможам да поднесам
Вратете се на почетокот Go down
Michael Myers
Успешен Член
Успешен Член
Michael Myers


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 681
Birthday : 1993-08-19
Age : 30
Location : Skopje
Registration date : 2009-10-11

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeПон Дек 14, 2009 9:57 pm

Слушам се освен народно, турпофолк мразам !!!
Вратете се на почетокот Go down
casi angeles-the best
Нов Член
Нов Член
casi angeles-the best


Број на мислења : 3
Location : со teen ngels на концерт пееме que nos volvamos a ver
Registration date : 2009-12-20

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeЧет Дек 24, 2009 1:12 am

мразам турбофолк Кој тип на музика не го поднесувате? 195609
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeЧет Дек 24, 2009 12:50 pm

трбо фок (но понекогаш онака на зезанција ќе испеам некоја турбофокл песна)
и метал музика која има многу дерење Кој тип на музика не го поднесувате? 375650
Вратете се на почетокот Go down
-Феномен-
Нов Член
Нов Член
-Феномен-


Број на мислења : 4
Registration date : 2009-12-24

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeЧет Јан 14, 2010 4:05 am

РАП Кој тип на музика не го поднесувате? 446349
Вратете се на почетокот Go down
AnDzII
Член
Член
AnDzII


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 286
Birthday : 1996-04-27
Age : 28
Location : somewhere over the rainbow.....
Registration date : 2010-05-29

Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitimeСре Јун 09, 2010 3:04 pm

Не слушам турбофолк,рап,хип хоп и македонска Кој тип на музика не го поднесувате? 272815
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кој тип на музика не го поднесувате? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кој тип на музика не го поднесувате?   Кој тип на музика не го поднесувате? I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој тип на музика не го поднесувате?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: