Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeДали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?

Go down 
+17
LucasScott
rebelde_girl
Missy
Pitt
ankii
Игор
Ana-Marija
Bobi
Damjan
marko.t1990
marijask
iva_macedonia
Posh Girl
solange
Chris
Beauty
Burrows
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeСаб Сеп 12, 2009 12:34 am

rebelde_girl напиша:
Јас бев на земи здив(во публика) и на Ѕвон во гости Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 353532

Земи Здив РУУУУУЛЗ! Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 183692
Не знам кој се осмели да го прекине, ама квизот беше ептен закон.

Никогаш нема да заборавам кога бев во публика таму... а си добив и полно гратис чоколади. Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
rebelde_girl
Член
Член
rebelde_girl


Female Број на мислења : 329
Registration date : 2009-07-19

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeСаб Сеп 12, 2009 1:03 am

да и јас Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 326968
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeСаб Сеп 12, 2009 1:24 am

Burrows напиша:
rebelde_girl напиша:
Јас бев на земи здив(во публика) и на Ѕвон во гости Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 353532

Земи Здив РУУУУУЛЗ! Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 183692
Не знам кој се осмели да го прекине, ама квизот беше ептен закон.

Никогаш нема да заборавам кога бев во публика таму... а си добив и полно гратис чоколади. Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632
Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Image081Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Image082
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:05 pm

Како не го видов ова порано да го објавам за статисти на новите два македонски филмови режирани од Милчо Манчевски и Сашо Павловски.

Цитат :
Отворен кастинг за УЧЕСТВО-СТАТИСТИ во филмови на Милчо Манчевски и
Сашо Павловски. 13 септември, недела, Младински Културен Центар од 9 до
20 часот. www.statisti.com.mk

Ќе си земеш барем пари, што ти е гајле друго Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeНед Сеп 13, 2009 11:34 pm

Да ама треба да ги заслужиш тие пари
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 12:06 am

Ете гледам Крис напишал во другата тема за кастингот, само не му го разбрав постот, се пријави или?!

Иначе да, Милчо снима трилогија, од три дела, едвај чекам да видам што ќе испадне од филмот Like a Baby Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 586438
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 12:52 am

Во дебатната емисија на МТВ "Ни на небо ни на земја", како претседател на клас бев во емисијата каде што зборувавме за земањето лесни дроги на училиште, после како статист во Наше маало, гостин бев и во емисијата на Ненад на МС, зборував за концертот на Данијела Мартинович, бев еден од моделите во рекламната кампања за UMS, а како ептен клинец добив награда на Сител Бамбини, и се качив на бина да ја подигнам. Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773 Толку од моето ТВ искуство.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeПон Сеп 14, 2009 12:24 pm

Па доста ти е богато искуството Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773

Инаку Боби се пријавив јас, не ми беше тоа идејата само отидов онака, ама некако ме убеди таа глумицата (најверојатно и бев прикладен за нешто што бараат Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 736967 ) па викам ај ке се пробам може среќата ми е тука Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 462314

ама само да разјаснам нешто, ова не е директно од Манчевски, значи ова е Кастинг Агенција ГУЖВА (така се вика Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632 ) цело време Наталија Ореиро свиреше додека бев таму колку убаво чувство Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 782208

и да се вратам на темата, оваа агенција е ангажирана од него, они бараат глумци и стажисти, ама тие што се пријавени нема да бидат ангажирани само за овие проекти, туку за се што ке треба да организира ГУЖВА, значи со тоа што си пријавен веќе си потенцијален учесник во некој филм, реклама или пак некој друг проект, продуцентите си бараат лик со особини на изглед, и овие ја отвараат големата палета и си бираат човек што одговара за тој лик, многу луге имаше, од 5 до 65 Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 462314
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 12:44 am

Бев минатата недела да Ѕвон
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeЧет Сеп 24, 2009 12:55 am

И шо праеше таму Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 462314 кога ке свртам МТВ додека се емитува ЅВОН мислам немам комнтар, Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632 која од која фаца поутепана
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeПет Сеп 25, 2009 1:33 am

Остај, јас не ни застанувам. Бев од ликовна колонија и така. Него се распаѓа се таму. Во СТУДИОТО тие пластичните полукружни што се за украс, пола пластика се откачила
Вратете се на почетокот Go down
Serena Van der Woodsen
Нов Член
Нов Член
Serena Van der Woodsen


Female Број на мислења : 49
Location : Во Метрополата
Registration date : 2009-09-29

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Сеп 29, 2009 11:44 pm

Хахахах, интересни случки. Јас по претстави и сл. од основно и средно школо, што ги пренесувале на ТВ, на Ѕвон и Тин-Клуб при промовирање на училишен весник (овде јас бев гостинот во кадар некои 10 мин Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 468770 ) Анкети во Охрид, низ градов, најчесто за глупи теми, и колку и да ги избегнувам, сепак ме начекуваат :S

После вакво признание, се надевам дека никогаш нема да дознаете како изгледам за да не јадам резил Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 136792
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeСре Сеп 30, 2009 12:52 am

Де бе па ти не сме ние такви Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 353532 Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 942774
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 30
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 12:53 pm

Moeто искуство со камерата и телевизијата-УЖАС...Пред две-три години..наставничката ми кажа,демек ќе сум била водителка на една наша оркестарска изведба..Отидовме во Куманово..а Телма Телевизија снима..Имаше отприлика две-три камери..И јас та во една,та во друга-ништо не кажав и наједноставно се повлеков од сценатаДали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632 Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632 а натавничката ме враќа назад..Боже,кој блам,а потоа на телма телевизија тој дел беше изоставен..Исто така во Оправдано присутни ме имало Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 59433 Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632...,на некои концерти додека одев на оркестар...
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 12:55 pm

се имам појавено пред телевизор еднаш ми се чини и тоа на концерт од играорна (ама поќе нема да ме видите зш се откажав Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773 )
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:06 pm

emu6 напиша:
се имам појавено пред телевизор еднаш ми се чини и тоа на концерт од играорна (ама поќе нема да ме видите зш се откажав Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773 )

Поубаво изразувај се доколку сакаш да те сфатат членовите Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 462314
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:08 pm

NateArchibald напиша:
emu6 напиша:
се имам појавено пред телевизор еднаш ми се чини и тоа на концерт од играорна (ама поќе нема да ме видите зш се откажав Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773 )

Поубаво изразувај се доколку сакаш да те сфатат членовите Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 462314
епа искрено не знам многу да се изразувам и кога на некој нешто му/и објаснувам морам практично да кажам зш писмено не ме рабираат Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 959987
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:34 pm

незнам дали идеше тоа на телевизија порано ама знам како мал не снимаја со камера на едно фестивалче кај што пеевме детцки песнички познати јас ја пеев Марионка ,тогаш многу ми се мочкаше и наеднаш ме снемало од камерата Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 959987
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:34 pm

избега? леле марко
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:44 pm

emu6 напиша:
избега? леле марко
епа сум неможел да седам многу ми се мочало Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 959987
Вратете се на почетокот Go down
emu6
Член
Член
emu6


Female Zodiac : Aries Број на мислења : 287
Birthday : 1996-04-15
Age : 28
Location : Битола
Registration date : 2010-02-03

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:46 pm

M@RKO напиша:
emu6 напиша:
избега? леле марко
епа сум неможел да седам многу ми се мочало Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 959987
мене така ми дојде кога бев забаваче и јас избегав ама немаше камери Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 959987
Вратете се на почетокот Go down
anaivanovic
Нов Член
Нов Член
anaivanovic


Female Број на мислења : 79
Registration date : 2009-11-27

Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitimeСре Мар 24, 2010 1:14 pm

Бев од играорна на оправдано присутни,послем еднаш учествував у еден детски квиз не ми текнува нешто како зајче бев облечена. После тука кога го отвараа плоштадот на многу телевизии во кадар ме имаше па се смеев. Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 996773 И толку од мојата телевизиска кариера. Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 24632
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?   Дали некогаш сте се појавиле на телевизија? - Page 2 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали некогаш сте се појавиле на телевизија?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Оф Топик-
Отиди до: