Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTHE RON CLARK STORY | 2006 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 THE RON CLARK STORY | 2006

Go down 
АвторПорака
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

THE RON CLARK STORY | 2006 Empty
ПишувањеПредмет: THE RON CLARK STORY | 2006   THE RON CLARK STORY | 2006 I_icon_minitimeСре Јун 24, 2009 8:30 am

Никој не веруваше во нив...освен ТОЈ.
THE RON CLARK STORY | 2006 The_ron_clark_story_movie_poster
"The Ron Clark Story", или на македонски „Приказната за Рон Кларк“, е филм кој е инспириран од вистинска приказна на наставник кој ќе се најде среде хаосот во едно Њујоршко училиште, каде што животот на децата е повеќе од мизерен.

Се работи за драма со примеси на биографија, премиерно прикажана на 13. август на американската телевизиска мрежа HBO, и на која малкумина можат да и останат рамнодушни. Темата е доста комплексна бидејќи тоа што се обработува во филмот е дел и од нашето секојдневие. Учителот Кларк (чија улога ја игра Метју Пери т.е. Чендлер од „Пријатели“) има за задача да воведе дисциплина во клас кој со години не може да го положи завршниот тест и притоа истовремено да успее да ги подготви за истиот! Морам да додадам дека Пери глуми фантастично и се чини дека ваквите улоги му прилегаат. Сценариото е исто така супер осмислено, а како доказ за ова е и номинацијата за Златен Глобус во 2007мата година.

Погледнете го филмов мене навистина ми остави голем впечаток!!!

П.С. Го гледав до пред некои 20 минути на Алфа...не сакајќи го затекнав и мило ми е што не спиев заради него!
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
 
THE RON CLARK STORY | 2006
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» DAY BREAK|2006
» 30 ROCK|2006-
» SOS MI VIDA, Pol-ka|2006
» ICE AGE: THE MELTDOWN | 2006
» WHAT ABOUT BRIAN|2006-2007

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Филм :: Драма-
Отиди до: