Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeКоментари и побарувања на епизоди Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Коментари и побарувања на епизоди

Go down 
+10
Aleks@nd@r4e
Mari4e
AnaKarenina
ilce
Bojan
Damjan
Chris
solange
Beauty
Bobi
14 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 6:45 pm

Овде побарувајте епизоди за симнување од серии/теленовели Коментари и побарувања на епизоди 367412
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:23 pm

Bobi, само да те прашам овие за Mas sabe al diablo, по колку минути траат епизодите, 45?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:25 pm

Beauty напиша:
Bobi, само да те прашам овие за Mas sabe al diablo, по колку минути траат епизодите, 45?

Немам видено, ама повеќе од 50 минути не се, обично првата епизода е поголема, ама 50 минути максимум.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:26 pm

А на пример 140 Мб од Барера де амор ми вика дека ќе се симне за саат ипол, нели е тоа многу за чекање? И на кој програм после ги гледате епизодите?
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:33 pm

Beauty напиша:
А на пример 140 Мб од Барера де амор ми вика дека ќе се симне за саат ипол, нели е тоа многу за чекање? И на кој програм после ги гледате епизодите?

Е па сеа зависи до интернетот, на пример мене 350мб ми се симнува за 40 минути но јас имам појак пакет сепак Макс ТВ, а твојот интернет за толку време може да ти се симне. Сепак пробај симни нешто интересно или па ако сакаш од некоја стара серија ќе ти најдам епизода, нема да истрошиш многу ако симниш една епизода, ништо не ти смета.

Инаку јас ги гледам на BS Player тој ти е најдобар за гледање за се‘ и сешто. Еве да си го симниш ако немаш: [You must be registered and logged in to see this link.]

И побарај некоја епизода ако сакаш од стара серија, ќе ти најдам воглавно тие почесто се и помали епизоди така да уште подобро во твојот случај.
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:37 pm

Дефинитивно најди ми, сакам стари серии да гледам, али по можност мексикански затоа што во главно мексиканскиот ми е најразбирлив. Гледам Барера де амор нема многу за симнување, али сепак саат ипол ми е многу, ај нешто помлаце мегабајти да има, не знам, Ла Отра, Амарте ес ми пекадо, или некоја друга
ФАЛА многу за помошта и разбирањето Коментари и побарувања на епизоди 433111 Најди ми со помалку мегабајти, сакам да си симнувам некоја серја летово - така да ако ми најдеш цела серија одлично ќе биде, таман секој ден по 1 - 2 епизоди ќе си симнувам
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:52 pm

Мене еден спот ми се симнува 1 час Коментари и побарувања на епизоди 12263
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:56 pm

Beauty напиша:
Дефинитивно најди ми, сакам стари серии да гледам, али по можност мексикански затоа што во главно мексиканскиот ми е најразбирлив. Гледам Барера де амор нема многу за симнување, али сепак саат ипол ми е многу, ај нешто помлаце мегабајти да има, не знам, Ла Отра, Амарте ес ми пекадо, или некоја друга

Amarte es mi pecado епизода една е по 160мб. La Otra ти е по 120мб.

Можам да ти најдам и од серии кај нас што биле емитувано порано, така да кажи, ако сакаш една од овие двете да ги поставам сите епизоди?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 7:58 pm

Не знам искрнео, никако серија која се емитувала, што ќе ми е? Коментари и побарувања на епизоди 24632
Сакам некоја серија што се нема давано, знаеш ти Боби некоја таква мексиканска која има малце мегабајти? Ако може да има помалце и од 100 мегабајти
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:18 pm

Beauty напиша:
Не знам искрнео, никако серија која се емитувала, што ќе ми е? Коментари и побарувања на епизоди 24632
Сакам некоја серија што се нема давано, знаеш ти Боби некоја таква мексиканска која има малце мегабајти? Ако може да има помалце и од 100 мегабајти

WOW, ти ја најдов Piel de Otono (одлична мексиканска теленовела од 2004, Есенска кожа имаш и тема) епизода е по 48мегабајти Коментари и побарувања на епизоди 462314 ... само што квалитетот на сликата не е баш нај нај.

Дани се‘ е максимум 150 мегабајти помалце од тоа тешко да ти најдам, ги има Maria Isabel, Marimar (само таа е поголема), Maria la del Barrio... и мн. други.
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:19 pm

stefan2 напиша:
Мене еден спот ми се симнува 1 час Коментари и побарувања на епизоди 12263

ау тоа е пребавно како издржуваш, што нет имаш?
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:22 pm

Вака, Марија Исабел колку мегабајти е, и дали има добра слика? Сакам ем топ слика ем за симнување помалце.
Есенска кожа не е сликата добра, а? Леле, нема ли некои со топ слика а до 100 мегабајти да е епизода?
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:25 pm

Beauty напиша:
Сакам ем топ слика ем за симнување помалце.

уште нешто сака кралицата? Коментари и побарувања на епизоди 155358 можеби формула за на јајцето влакна да му растат Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632

факт е дека колку помалку мегабајти, толку полоша резолуција
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:27 pm

Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 Ееее, па добро, ако има нешто такво. Ете Отра има 120, а добра ли е сликата на Отра? Ако има некоја серија евентуално со помалце мегабајти од 100, а со топ слика, демек постара серија, па затоа помалце мегабајти
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:28 pm

Beauty напиша:
Вака, Марија Исабел колку мегабајти е, и дали има добра слика? Сакам ем топ слика ем за симнување помалце.

150 е, тука се движи, иначе сликата не можам да ја видам, нешто конекцијата не ми е во ред, но кликни на линков и без да ја симнуваш можеш да видеш каква слика е:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:31 pm

Абе каква врска има тоа што серијата е стара, со сликата? Коментари и побарувања на епизоди 696398 инаку совет од мене, пошто РЕБЕЛДЕ има многу епизоди ги имаат ставено по 100 мегабајти, сликата не е топ како што сакаш ти, но ако седнеш подалеку од мониторот, пример на кревет, ке си гледаш убаво, нормално дека ако се залепиш до монитор со глава ке биде матно со таа резолуцијаКоментари и побарувања на епизоди 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:32 pm

ОК, ни Изабел не ми е нешто нај, али ок е. Имам дилеми некои, ај Боби смао уште линк за Отра или Пиел де отољо да видам каква е сликата и ќе одлучам која од тие серии ќе ја симнувам летово
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:35 pm

Конечно и Дани ке го практикува нашиот начин на гледање Коментари и побарувања на епизоди 272416
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:37 pm

Beauty напиша:
ОК, ни Изабел не ми е нешто нај, али ок е. Имам дилеми некои, ај Боби смао уште линк за Отра или Пиел де отољо да видам каква е сликата и ќе одлучам која од тие серии ќе ја симнувам летово

Можам да ти најдам и за Padre Coraje, ама таа не верувам да има мали епизоди т.е со мала големина.

Ла Отра: [You must be registered and logged in to see this link.]
Piel de Otono: [You must be registered and logged in to see this link.]
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:38 pm

Да, да, само сега се двоумам
- Piel de otono
- La Otra
- Barrera de amor
Која од воие три е клучното прашање? Уште за Отра и Пиел да ги видам сликите.
Која големина е на падре Корахе?
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:44 pm

Се намали изборот, или Отра или Барера ќе ја симнувам. Ајде Боби стави ги и на Отра епизодите за симнување, ќе одлучам деновиве која ќе се симнува.
Аргентински не, преголеми се
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:46 pm

Beauty напиша:

Која големина е на падре Корахе?

Првата епизода е 413мб Коментари и побарувања на епизоди 24632 Коментари и побарувања на епизоди 24632 ваљда толку се движат сите Коментари и побарувања на епизоди 996773 [You must be registered and logged in to see this link.] (еве снимка од Корахе).

Сепак имаш Esmeralda, Lazos de Amor, Amor Real, Alondra... Коментари и побарувања на епизоди 433111 Коментари и побарувања на епизоди 433111
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:47 pm

Земи си Росалинда, Ла Усурпадора Коментари и побарувања на епизоди 263671
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeНед Јун 21, 2009 8:50 pm

Решив веќе, каква Усурпадора, Есмералда и слични. Ќе си симнувам некоја серија која кај нас се нема давано или Барера или Отра, чекам епизоди за Отра
Вратете се на почетокот Go down
Damjan
Член
Член
Damjan


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 352
Birthday : 1995-07-31
Age : 28
Location : Скопје
Registration date : 2009-05-31

Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitimeСаб Јун 27, 2009 12:55 am

Drugar mi prasuva dali moze da ja stavite Lazos de Amor.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Коментари и побарувања на епизоди Empty
ПишувањеПредмет: Re: Коментари и побарувања на епизоди   Коментари и побарувања на епизоди I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Коментари и побарувања на епизоди
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Download :: Теленовели-
Отиди до: