Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeREINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 REINA DE CORAZONES, RCTV|1998

Go down 
+4
LucasScott
Bobi
solange
Beauty
8 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 12:06 am

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Danielaalvaradoap201

Кралица на срцата е венецуелска серија, продуцирана и дистибуирана преку мрежата на Радио Телевизија Каракас, а зборува за едно проколнато гратче, мистерии, демонски сили и празноверија. Напишана е од познатиот aвтор Humberto 'Kiko' Olivieri (Пустински љубовници, Затвореничка, Осветничка, Анали), а режијата му припадна на најпознатиот венецуелски режисер Тони Родригез. Најавната песна "Vuelan" ја пее Mulato. Во главните улоги се јавуваат Ема Рабе (позната како тетката на дебелата слатка Валентина) и Роберто Матеос (Милагрос).
Оваа љубовна приказна обележана од лаги, ривалство и претерана амбиција е раскажана низ 123 визуелни продолженија и кај нас се прикажуваше на локалните телевизии.


КРАЛИЦА НА СРЦАТА - REINA DE CORAZONES
Земја на потекло: Венецуела
Година: 1998
Епизоди: 123


Марлена Паез е преубава русокоса девојка со објективен поглед кон животот, со одлучувачки карактер и голема харизма. Таа морала да помине многу нивоа на болка, разочарувања и беда за да постане познат интернационален модел. Но славата не и го исполнува нејзиното срце, чии рани го прави не само неостварената љубов со Сантјаго Порас, туку и копнежот да се открие минатото, кое е обвиено со мистерија и злосторства. На врвот на нејзината кариера во светски познатите земји, Марлена е приморана да ја остави професијата на stand by и да се врати во родното гратче Топокал за да ја погреба маќеата, но нејзиното враќање ќе открие многу тајни од страшното минато.
Сантјаго Порас бил маж со големи идеали и страсти кон жените и животните предизвици, но откако открил дека неговиот татко "El Diablo" е убиен од родителите на Марлена, тој станува свештеник и со тоа завршува романсата меѓу нив двајцата. Тој ја напуштил, ја замразил и затоа Марлена го напушта градот. Марлена се враќа на закопот на нејзината маќеа Долорес и тогаш судбината повторно ја среќава со Сантјаго, но овој пат тој е во сосема нова улога, како свештеник. Кога ја гледа љубовта на нејзиното минато повторно пред неа, Марлена заплакува и тогаш небото се распрснува, почнува да врне обилен дожд. Сите селани се зачудени затоа што прв пат по многу години врне дожд во таа суша, во тоа проколнато гратче. Мислејќи дека се случило некое чудо, простодушните и неуки селани ја прогласуваат Марлена за божица, за кралица на нивните срца.
Но минатото не променило ништо, сеуште постои истата жешка страст и длабока љубов меѓу Марлена и Сантјаго, која не умрела ни поради страшната завера и лага заради која се разделиле. За таа завера е виновен Рамиро Вегас. Рамиро Вегас и Одило Сантос се водачи на две богати моќни фамилии во гратчето кои не бират средства за да се уништат меѓусебно затоа што постои силна политичка конкуренција меѓу нив и желба за доминација во градот. Нивното ривалство и злосторства започнуваат да ја уништуваат и љубовта на Сантјаго и Марлена, која е забранета, но и на Федерико и Џулиета, децата на Одило и Вегас кои ја доживуваат тајната романса на Ромео и Јулија. Марлена и Сантјаго започнуваат заеднички акции за да го спасат градот од немирите и поделеноста предизвикана од фамилиите Одило и Вегас, во таа борба се зближуваат, но предизвикуваат и омразеност кај двете фамилии.
Целта на Сантјаго и Марлена е да го обединат градот и да ја откријат заверата од минатото која им ги уништила семејствата. Сантјаго наоѓа некои документи со кои открива дека некоја земја и е одземена на Марлена, сфаќа дека направил грешка што ја напуштил порано и дека нејзините родители не се виновни за смртта на неговиот татко, но дали е доцна веќе? Марлена не може да му прости за тоа што ја напуштил, иако премногу го сака, а Сантјаго за да и ја докаже неговата љубов, подготвен е да ја симне свештеничката мантија. Затоа двајцата ќе мораат да преминат преку гордоста и грешките за да ја спасат нивната љубов и да го спасат градот од проклетството кое ги демне сите негови жители. Но токму оваа нивна борба е осудена на негодување и омраза од Луиса Елена која е вљубена во Сантјаго и од Рамиро Вегас кој не сака мешање во управувањето на градот. Двајцата се решени да ја уништат Марлена, која е бремена од Сантјаго. На денот на свадбата на Марлена и Сантјаго, носат рабојници, настанува хаос, Марлена го губи детето и завршува во лудница каде е подложена на секакви тортури и мачење...


Улоги: Emma Rabbe (Marlene Paez/Sara), Roberto Mateos (Santiago Porras), Ricardo Álamo (Jean Paul), Alberto Alifa (Father Barrientos), César Bencid (Berensejo), Marcos Campos (Matute), Dad Dager (Catalina Monsalve), Dessideria D'Caroas (Maria Gracia), Albi De Abreu (Federico)
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 12:39 am

Emma Rabbe kolku si ja sakam REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 722953
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 12:46 am

А за серијава нешто, ја имаш гледано...мислам дека Јовица ја има гледано и доколку се сеќава би сакала да му поставам неколку прашања, затоа што знам дека само негде 30-40 епизоди ако гледав и после ја оставив....
Мрачна серија, една од поинтересните венецуелски, според концептот некако во пакет ја ставам со Се за љубовта, Засекогаш твоја
Се сеќавам, на првите епизоди, а понатака ептен реткоп фаќав само сцени и не ми беше јасно ...
Одеднаш се појави една Сара идентична на Марлена која беше ептен лоша, нешто со демони се занимаваше, па знам дека и другарка и на Марлена стана опседната со демони, па ако знае Јовица тоа ми го објасни ако се сеќава подетално, од каде излегоа тие две такви? Што се случи на крај?
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 12:53 am

Neznam dali e ovaa serija kade sto glavnata ke poludi i ke bide vo ludnica pa potoa ke se oporavi i ke saka da mu se odmazdi na ovaj glavniov glumec kolku sto se sekavam,ako e taa togas mi e edna od omilenite serii voopsto,a ako ne e postavete tema ve molaaam REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:01 am

Па не знам сега дали ќе му се одмаздува, али оваа да беше во лудница, и тоа се според мене НАЈСТРАШНИТЕ сцени било кога видени во некоја серија, тие сцени дури и мене ме болеа... На какви тортури беше мачена Марлена, електро шокови, па како се обидуваше да избега....
Е до таму гледав јас, после тоа не гледав
Имам нешто видено што кажав претходно, али не ми е јасно понатака како се одвивало дејството
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:17 am

Da,i vo ludnicata ja istrizaa kratko???
lelelleleelele kolku ja obozavav serijava ova za mene bese nesto VRV vo toa vreme so kakvi sceni sokantni,pa koga se pojavi na vecerata od koga se izlekuva nikoj ne znaese deka e taa kolku mi bese ubava REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 79581
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:20 am

Да, ја истрижаа и носешѓе перика кратка, а таа Луиса Елена ја стави во лудница и плаќаше да и се прават разни ствари, е до таму гледав, после да ти кажам ни вечера, ни ништо не знам што се случувало
Само еднаш знам видов некои сцени една друга Сара идентична на Марлена, мислам дека имаше некои демони во неа, па некои вампирски сили, да не зборам,а ли нешто така беше..

Венецуелските серии се препознатливи по неверојатните негативки и сцените со страшно мачење по затвори или лудници
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:25 am

Jas 2 pati ja imam izgledano ama mnogu odamna i bledo se sekavam,sega ke pobaram na YT nesto da izgledam,znam glumese i Carolina Tejera,a Emma od ovaa serija ja zasakav REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 722953,od togas sokantno koga se pojavi vecerta so nov izgled prekrasna mi bese i toa mi bese vrv scena,i tie vo ludnicata koga ja macea REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 996773
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:37 am

Малце памтам, една од ретките серии кои малце ги паметам, али убава серија беше, бар интересна серија... имало неколку венецуелски серии кои се доста интересни, али имало и страшно лоши, кои од 1 епизода не ме привлекуваат.
Не знам што е до новиве венецуелски, стварно се лоши, една од поинтересните нови од последниве години е Презир
Иначе за ненадејно појавување на вечери и слично, најинтересни сцемни ми биле Марија кога им се појави на сите во МАЌЕА и Марисол кога се појави во куќата на читање на тестаментот

каролина Техера знам дека глумеше тука, али што не ми текнува
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:40 am

Каде сте ја гледале серијава? Кога и каде се емитувала кај нас?

Јас прв пат слушам за серијава, а воедно и за тоа дека била кај нас некад REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 272815
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:41 am

Беше на сите локални, во Скопје на бивша ТВ 96 и БТР, али сигурно и кај тебе се давала, негде 2000 можда кај нас се прикажуваше, после Марисол, Во туѓа кожа, после тие серии се даваше
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:46 am

Да, Дани ја имам гледано во целост серијава и во сеќавање ми остана како најубава венецуелска серија ЕВЕР!Поклони се и прашај што сакаш...Ако се сеќавам ќе ти одговорам REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 327923
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:49 am

Beauty напиша:

Одеднаш се појави една Сара идентична на Марлена која беше ептен лоша, нешто со демони се занимаваше, па знам дека и другарка и на Марлена стана опседната со демони, па ако знае Јовица тоа ми го објасни ако се сеќава подетално, од каде излегоа тие две такви? Што се случи на крај?
Да, во втората половина од серијата се појави Сара, идентична како Марлене, но девојка со црна душа.Сара всушност беше реинкарнација на Марлене, не се сеќавам како беше настаната, али убаво памтам дека беше реинкарнација на Кралицата на срцата.
Сакам ПААААААААААААААК да ја гледам REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 954560
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:52 am

Одлично, вака значи нели она дојде во градот со другарка и, па пак започнаа врска со Сантјаго, па нели ќе се земат и на свадбата не знам баш што се деси, она беше прегазена од толпа луѓе, го загуби детето и заврши во лудница од Луиса Елена (која беше таа во приказната?) во соработка со Рамиро Вегас (каква врска имаше тој со убиството на татко му на Сантјаго и родителите на Марлена)
ШОКАНТНИ сцени со лудницата, она ќе избега и после.... не памтам НИШТО зашто и не догледав .............дури потоа гледав некои сцени и видов та Сара идентична на марлена како плука по нечиј гроб, како е опседната со демони, а истото се случи и со другарка и на марлена
ШТО БЕШЕ ТОА - загатка до ден денес ми остана и нигде на нет не најдов
И како завршува после серијата?
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:58 am

LucasScott напиша:
Да, Дани ја имам гледано во целост серијава и во сеќавање ми остана како најубава венецуелска серија ЕВЕР!Поклони се и прашај што сакаш...Ако се сеќавам ќе ти одговорам REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 327923
Da,i za mene e najdobra REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 722953 REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 722953 REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 722953
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 1:59 am

Рамиро Вегас беше оној што ги имаше убиено родителите на Марлене.
Луиса Елена беше сестра на не знам како се викаше, типот кои и беше маж на Марлене (врколак беше тој), е таа Луиса беше заљубена во Сантијаго и затоа ја затвори Марлене во лудница (кога и ја ишишаа косата REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 272815 ).
Да, Мар ќе избега од лудница и ќе сака да му се одмазди на Сантијаго и на другарка и Кати бидејки ќе миси дека двајцата ковале заговор против неа и дека имаа тајна врска (што секако беше неточно)
Сара како што реков се појави во селото како двојничка на Марлене (нејзина реинкарнација) и го хранеше со крв сопругот на двојничката (врколакот).
Серијата завршува нормално со хепи енд REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 272416
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 2:02 am

Lele na site tie detali ne se sekavam,i na nikoj od sporednite REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 353532
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 2:05 am

Ете тоа ми беше толку чудно, врколак , демони, крв кога видов зашто баш втораата половина од серијата е сосем различна од почетокот додека не ја пратат во лудница, после кога се вклучив ништо не ми беше јасно, а и серијата беше при крај, па не ја догледав.
Значи една опд најинтересните венецуелски серии, штета што не ја догледав.
Значи нема споредба со серии од типот на Љовисна, Кралица на срцата со серии денешни од Венецуела како Por todo lo alto, Amor a palos и сличните.
Криза значи немаат само Телевиса и Телемундо, него и РЦТВ
Вратете се на почетокот Go down
LucasScott
Модератор
Модератор
LucasScott


Male Број на мислења : 4543
Location : Nahuatzen
Registration date : 2008-08-13

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 2:08 am

Ништо не може да се спореди со одлични теленовели како Кралица на срцата, Љовисна, Касандра, Таинствена жена, Се за љубовта...
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 10:40 pm

Содржината е too much за мој вкус. Изгледав само неколку епизоди и се откажав. REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 301909
Вратете се на почетокот Go down
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeПон Мар 02, 2009 11:21 pm

Neznam za sega,ali vo toa vreme ova za mene bese nesto AMAZING,nepovtorlivo i strasno REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 24632
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 1:21 am

И за мене беше поинакво и одлично, сакам поинакви серии али не поинакви серии од типот на Лалола, туку баш со содржина, случувања, чудна приказна, а такви беа поранешните колумбиски и некои од венецуелскиве
Вратете се на почетокот Go down
gaby
Успешен Член
Успешен Член
gaby


Female Број на мислења : 861
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-30

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeВто Мар 03, 2009 8:26 pm

Beauty напиша:
И за мене беше поинакво и одлично, сакам поинакви серии али не поинакви серии од типот на Лалола, туку баш со содржина, случувања, чудна приказна, а такви беа поранешните колумбиски и некои од венецуелскиве
Па и во Лалола има случувања и чудна приказна.
Вратете се на почетокот Go down
STAR
Член
Член
STAR


Број на мислења : 243
Registration date : 2009-08-13

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeЧет Aвг 13, 2009 7:26 pm

Serijava ja gledav.Se sekavam na nekolku slucki.Koga na nivnata vencavka nastana haos,koga ja odnesoa Marlena vo ludnica,koga sakase da mu se odmazdi na Santijago koga izleze od ludnica,koga se omazi za Herman.Se sekavam i deka taa drugarka i Kati se pretvorase vo vampirka i na kraj ostana so Herman.Interesno bese sto nikoj ne ja prepozna Marlena prepravena.Togas si ja skrati kosata i se isfarba crvena.Na kraj izleze deka imala polu-sestra Sara,koja umre za da ja spasi.Se na se,serijava bese interesna.
Вратете се на почетокот Go down
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitimeЧет Aвг 20, 2009 12:55 am

Мислам дека Сара и беше сестра близначка на Марлена и тие биле разделени при раѓање и Сара била одгледана од таа сектата каде што подоцна беше водач. На крај некој го украде бебето на Марлена и Сара беше убиена во обид да го спаси бебето. Инаку се појави и Андрес брат на Марлена за кого сите мислеа дека е убиен во масакрот тој всушност беше спасен меѓутоа мислам дека на крај загина и тој. Исто така многу ми беше интересно кога Федерико и Џулиета си разменија ланчиња и после купуваа за сите млади во градот за да не ги откријат дека се во врска
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 Empty
ПишувањеПредмет: Re: REINA DE CORAZONES, RCTV|1998   REINA DE CORAZONES, RCTV|1998 I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
REINA DE CORAZONES, RCTV|1998
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» MARIU, RCTV|2000
» LLOVIZNA, RCTV|1997
» CARISSIMA, RCTV|2000

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Теленовели :: Теленовели од Венецуела-
Отиди до: