Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeБрат/Сестра Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Брат/Сестра

Go down 
+12
dijan4e
Losteech
Bayron
Reese Witherspoon
iva_macedonia
Pitt
Missy
Bobi
Chris
Wildcat
Blair Waldroft
Ana-Marija
16 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 6:34 am

Имате ли брат или сестра?
Колкави се?
Како се викат?
Како се согласувате со нив?
Ако немате,дали би сакале да имате и зошто?

Мислам дека ќе има доста дискусии на темава

Ева јас сум сама(немам брат/сестра) и најмногу од се сакам да имам нешто.Како повеќето единици,па и јас не отстапувам од тоа,размазена сум(малку поишо од колку што треба) но се обидувам да не делувам лигаво со тоа значи размазена сум во поглед на други работи.Посебична сум можеби од некои деца што не се сами,навикната сум се за мене да има секогаш,моите нормално само мене ме тинтрат и се познава по тоа дека сум единица но не значи дека сум лигава во друштво и дека тогаш очекувам како дома Брат/Сестра 871427
Вратете се на почетокот Go down
Blair Waldroft
Успешен Член
Успешен Член
Blair Waldroft


Female Zodiac : Taurus Број на мислења : 836
Birthday : 1994-04-26
Age : 29
Location : In a Gossip world
Registration date : 2009-08-07

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 10:08 am

Имам сестра,две години помала од мене,се вика Исидора.Е сега за согласување,некогаш е добро ама понекогаш никако
Вратете се на почетокот Go down
Wildcat
Член
Член
Wildcat


Male Zodiac : Gemini Број на мислења : 365
Birthday : 1992-06-18
Age : 31
Registration date : 2009-08-14

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 12:35 pm

Imam brat dve godini e pogolem od mene se vika Dragan za soglasuvanje nekogas e dobro no poveketo se karame
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 1:48 pm

Брат имам Брат/Сестра 353532 две години е помал, а се понаша како да е пет години поголем од мене, ама една шлаканица е доволна за да се спушти Брат/Сестра 942774

морам да признаам дека премногу се расправаме, за секакви глупости, тоа го почнав јас од мал, го нарекував со секакви погрдни зборови т.е. сите на тие години ги нарекував така по улица, но сега он ја продолжува традицијата, се повеќе се кара така да дома везден сме во војна Брат/Сестра 557897
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 1:51 pm

Хаха, интересно, не знам кои браќа или брат/сестра не се тепале или карале ко мали.

Јас имам сестра, се вика Ана, и 6 години поголема од мене. Како мали ич не се поднесувавме, вистинска војна водевме дома, но последниве 3/4 години навистина сме многу зближени. Скоро ниту еднаш од тогаш не сме се скарале а камоли да се тепаме Брат/Сестра 24632 Брат/Сестра 24632 Брат/Сестра 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 1:53 pm

Мислам дека е подруго брат/сестра и уште па со толкава разлика... вие сте нешто како мајка ми и вујко ми, како најдобри другари се однесуваат
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Missy
Топ постер
Топ постер
Missy


Female Zodiac : Scorpio Број на мислења : 1186
Birthday : 1989-11-02
Age : 34
Registration date : 2009-07-28

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeВто Окт 13, 2009 11:36 pm

Брат Стефан 8 години помал од мене и се согласуваме поприлично добро со оглед на разликата меѓу нас
Вратете се на почетокот Go down
Pitt
Топ постер
Топ постер
avatar


Male Број на мислења : 1074
Registration date : 2009-08-21

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:33 am

Единец,и бескрајно сум среќен поради тоа! Брат/Сестра 180495
Можеби сум размазен повеќе од што треба,можеби сум саможивник,но неможам да замислам друго дете покрај мене!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:39 am

Јас не сум единствено дете кај нас значи како што кажав, али премногу ме имаа размазено, не само моите, туку и баби дедовци... тоа многу пати ми одмогнало во животот и влијаело лошо кај мене, некогаш и прелошо Брат/Сестра 836422

затоа никако размазување!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:42 am

Јас би ги размазила моите деца...Сакам да бидат како мене
Вратете се на почетокот Go down
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:46 am

Јас сум против тоа разгалување, би им приуштил таков живот каков што сум имал јас, значи би ги облекувал во марки алишта, би им купувал убави работи, убав живот, но се‘ да си има своја граница. Имам многу блиски кои што биле дел од таков живот (разгален и тоа претерано), и лошо влијае на нивното однесување барем јас така сметам. Братучедите мои, мајка му поради тоа што е шопингхоличарка без да ги праша цело време им купува облека од Грција и тие не само што не сакаат да им купува туку почнуваат и да се однесуваат лошо спрема неа, значи не е се‘ во разгалување!
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:49 am

Боби влегуваш во контадикторност со себеси, викаш дека си против разгалување, а сепак ке им купиш се што ке посакаат, тоа што е?

не викам дека јас нема да им давам се што ке посакаат, деца ке ми бидат Брат/Сестра 353532 и нема да можам да се спречам, ама сакам да кажам дека на мене тоа лошо влијаело
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Bobi
Супер Модератор
Супер Модератор
Bobi


Male Zodiac : Pisces Број на мислења : 11860
Birthday : 1987-02-20
Age : 37
Registration date : 2008-08-11

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 12:52 am

Chris напиша:
Боби влегуваш во контадикторност со себеси, викаш дека си против разгалување, а сепак ке им купиш се што ке посакаат, тоа што е?

Па како што кажав, би им приуштил живот како јас што сум имал, се‘ во своја мера, не кажав се‘ што сакаат дека ќе им купам. И сакам да ми бидат убаво облечени, тоа не е секогаш факт дека е разгалување. Јас никогаш во животот не сум плачел/пискал за нешто што сакам и да не го добијам, ама баш никогаш. И да сакам нешто ќе сум го побарал на убав начин, значи нормално. И покрај тоа што да не се фалам сега, имам убав живот, но ниту еднаш не сум бил разгален.
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:00 am

Тука ако имаш повеќе од другите што имат одма викаат ти си споилд
Јас не го гледам тоа така...може и да имаш така се што сакаш материјално а да не си размазен или пак да немаш многу материјално а да си размазен
Мислам дека поентата е во тоа како се однесуваме со родителите и на каков начин добиваме тоа што сакаме(без разлика дали е материјално или не),како ни дозволуваат нашите родители да се однесуваме спрема нив,како не воспитале
Јас искрено од материјална гледна точка имам дури и повиче од доволно(облека,шминки и такви глупости) храна никогаш не ми недостасувала ниту пак околу друго сум се почуствувала запоставена али во односот со моите,дали дека поише ми дозволувале ко мала(што не верувам дека е така,гледајки ги сега(бар мајка ми)) дали дека сум таков карактер и мн сум некако...сигурна дека што и да побарам ке добијам(освен братче/сестриче Брат/Сестра 165556 )
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:02 am

Што знам... јас кога тргнав во средно се почувствував како да влегувам во друг свет, баш поради разгалувањата и удоволувањата од страна на моите, кога ми седнаа на столот ете така од инат, посакав да вриштам Брат/Сестра 462314 и одеднаш сватив дека тоа нема да помогне, и дека само од нив го добивам тоа што го сакам без труд, затоа решив да се сменам, и го направив тоа Брат/Сестра 996773
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:10 am

Правилно Брат/Сестра 327923 иако мене не ми смета тоа што сум размазена
Можеби поише сум злобна без емоции па некогаш несакајки повредувам некого али ок ми е,се трудам да внимавам
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:22 am

Епа тоа е целата работа, јас сега понекогаш сум злобен, а замисли што сум бил пред неколку години, среќа што малку подруго размислувам за некои работи сега затоа што ужас бев...

во Ѓорче кога живеев имаше до мене едно девојче бааги дебело беше, имавме може по 12 години, се вртеа трачеви по маалото дека јас сум ја сакал неа Брат/Сестра 945213 ... по некое време таа ги искористи трачевите и им раскажа на сите како стварно сум и кажал дека ја сакам (детски глупости) и молимте со цел памет и отидов со чекан на врата да ја мавам, среќа што татко и ми го зема чеканот

им измислував на сите во маалото песни со најпогрдни зборови иако со сите стоев добро, и најлошото нешто од моето детство, по една мала караница со другар, ја бутнав заедничката куќа на дрво каде што се собиравме цело маало Брат/Сестра 945213

стварно сум бил безчуствителен и морав да се променам, а тоа се се должи на разгалувањето, значи дома ме задоволиле сум немал што да правам, па сум излегол надвор да видам уште што може да се направи
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:31 am

Брат/Сестра 24632 леле
али ок сега си позрел и нормално е подруго да размислуваш
јас случки некои такви злобни немам правено али затоа со зборови коа ке кажам нешто многу знам да повредам некого без разлика на возраст и притоа да не сум свесна дека сум кажала со таква констатација
Секој пат коа се вракаме од гости у кола до дома мајка ми ми држи лекции Брат/Сестра 462314
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:35 am

Леле исто, мајка ми мислам дека допринесе да престанам со тоа навредување, абе ти не знаеш од градинка ги викале моите затоа што сум мавал шлаканици, го вреѓав онака константно секој човек до некаде почетокот на средно, најверојатно тогаш созреав...

лошо лошо!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:41 am

Леле беее Брат/Сестра 24632 Брат/Сестра 24632
Многу се нервирав ко мала коа ке се скарав со некој и коа ке кажев на мајка ми и сега нормално ко дете очекуваш поддршка и заштита од родителите а мајка ми само ке ме прашаше зашто и ке ме караше зошто така сум нарпавила,а што имав комшики абре ке се испотепаа со други деца ради нивното дете Брат/Сестра 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:48 am

Сум имал и такви и такви случаеви Брат/Сестра 24632 мајка ми секогаш одбранбено има делувано за нас кога бевме помали, што и да ни направеа она утре дента во школо Брат/Сестра 782208 Брат/Сестра 24632
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 1:52 am

Абе ако се повредевме нормално дека ке реагираше али ако било моја кривица(највише моја) тогаш мене ме караше
Коа ке ми текне комшиките какви беа леле еднаш во ходник полиција за малку ке им викнеа од што се дереа за децата моето вака моето така Брат/Сестра 24632
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 2:01 am

Да да има секакви
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
iva_macedonia
Топ постер
Топ постер
iva_macedonia


Female Zodiac : Leo Број на мислења : 1193
Birthday : 1994-07-26
Age : 29
Location : Пробиштип
Registration date : 2009-03-11

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeСре Окт 14, 2009 7:47 pm

И јас сум сама ама многу сакам да имам една сестра или брат....Вака искрено е поглупо затоа што нема со кого да ја споделуваш и среќата и тагата.И јас сум разгалена најнормално затоа пто сум единица и плус сум единствена внука на баба и дедо....другото е се внуци и плус само јас сум одлична бидејќи братучедите не се замарат со учење.Ама сепак сум нормална личност која не се однесува разгалено
Вратете се на почетокот Go down
Ana-Marija
Модератор
Модератор
Ana-Marija


Female Zodiac : Virgo Број на мислења : 1477
Birthday : 1993-09-21
Age : 30
Location : Canada
Registration date : 2008-09-08

Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 1:13 am

И мене многу ми фали брат или сестра
За секаде и сешто барам друштво ко да не ми се доволни моите
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Брат/Сестра Empty
ПишувањеПредмет: Re: Брат/Сестра   Брат/Сестра I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Брат/Сестра
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Општи теми од животот :: Фамилија-
Отиди до: