Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTomato production Facebo10Latest imagesБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Tomato production

Go down 
+3
Losteech
Chris
Burrows
7 posters
АвторПорака
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 10:08 pm

Tomato production 16_2_11_logo%20Tomato
Година на отворање: 1999

Томато е друштво за филмска продукција која се отвори во времето на подемот на Македонската музичка и телевизиска сцена. Ја користи најсовремената опрема кај нас, за снимање, продукција и постпродукција, како и поседуваат студио кое може да се изнајми за најразлични потреби.

Поважни сработени ТВ проекти

Досие Скопје - документарна серија за старото Скопје (постпродукција) (2000)
Дај Побрзај - реално шоу, прво од таков тип во Македонија (А1/2004-2007)
Токму Тоа - емисија спонзорирана од Кока Кола, каде се поставени нови стандарди во телевизиското известување (МТВ/2000)
Play - Потрага по мултиталент - музичко шоу на продуцентската куќа М2, кое имаше за цел да открие нов естраден талент (А1/2004-05)
Таму некаде - документарни репортажи од Бугарија, Велика Британија и Германија (Канал 5)
О Ла Ла - квиз шоу со дотогаш најдобро видената сценографија во Македонија (А1/2004)
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Јун 22, 2009 11:14 pm

Па да не беше ова студио кај нас толку добро опремено, многу од овие проекти немаше да постојат Tomato production 996773 не знам што да кажам друго за ова, знам дека е во Злокуќани Tomato production 406389
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 12:11 am

Од нивната палета ми беа добри Дај побрзај (првите 2 сезони, после стана тапа), Плеј - потрага по мулти талент, како и Вртелешка порано беше добра под нивна капа.

Сега почнаа да прават премногу кич проекти (Боки, Екстра Фолк Шоу) и слични.

Исто ме нервираат што кога пишуваат нешто, каде и да било, го користат нивниот е*ен исти фонт, несменет со години. Tomato production 665558
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 1:06 am

Леле гледам многу албански емисии има во тоа, веќе можат да се избројат нашите емисии во Томато, а дај побрзај дефинитивно најдобро
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Losteech
Модератор
Модератор
Losteech


Male Zodiac : Scorpio Број на мислења : 2191
Birthday : 1993-11-05
Age : 30
Location : Скопје
Registration date : 2008-12-21

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 4:30 am

Да, Дај побрзај беше закон, не знам зошто го прекинаа... Tomato production 521588
А иначе без Томато нашиве телевизии би немале забавни емисии...бар од тоа што сум гледал досега. Макар што, прашање е колку Боки 13ка може да се смета за забавен, мене лично ми е дебилен повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
http://lostmk.net
solange
Топ постер
Топ постер
solange


Male Број на мислења : 4033
Registration date : 2008-08-19

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Јун 23, 2009 10:50 am

Дај побрзај му е нешто најдобро досега Tomato production 429846
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 4:48 pm

Што се однесува до новостите на Томато, сите знаеме, ама да напишеме и тука, за тоа дека за хитот „Крај“ на Каролина е снимен еден од најскапите спотови кај нас (12.000 евра), а за снимањето е искористена филмска камера со висока резолуција.
Премиерата мислам дека треба да се очекува неделава, ако не се лажам. Tomato production 409660 Претпоставувам ќе биде на Backstage.

Tomato production 13_23_58_DSCF4082%20copy
Tomato production 13_23_45_DSCF4081%20copy
Tomato production 13_20_34_DSCF4103%20copy
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 6:31 pm

Сигурно на Бекстејџ ќе биде, али зар досега ниеден Томатов спот не е снимен со филмска камера:?
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Јун 29, 2009 6:38 pm

Beauty напиша:
Сигурно на Бекстејџ ќе биде, али зар досега ниеден Томатов спот не е снимен со филмска камера:?

Мислам дека овој е втор Томатов спот што е снимен со филска камера, после овој, кој сум сигурен дека е првиот:
https://www.youtube.com/watch?v=uWqwq58Vlvk&feature=related
Вратете се на почетокот Go down
marko.t1990
Нов Член
Нов Член
marko.t1990


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 112
Birthday : 1990-04-20
Age : 33
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-16

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeЧет Jул 16, 2009 1:24 am

Мислам дека е најдобрата продукција во Македонија, со најдобра опрема и млади и иновативни момци кои ги работат проектите
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/markoasroma
Гостин
Гостин
avatar



Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 7:42 pm

добра продукција добар спот на Каролина ,А браво за Sky Wikluh но имам замерка требал он да рапува у песната би била подобра тогаш
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПет Aвг 07, 2009 11:44 pm

Па да требаше да рапува, ке изгледаше по светски
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 3:17 pm

Спотот:


Мене ми е чудно дека после премиерата, никаде го немам начекано овој спот на телевизија. Не го имам видено на топ-листи, ниту на К-15... А таму се вртат стари спотови на Каролина.

Инаку на You Tube каналот на Томато спотот има гледаност од 14.000 гледачи, а на друг канал таа бројка е достигната до скоро 24.000!
Има и уште неколку канали кои го аплоадирале спотот, еден со гледаност и по 5.000, така да ако собереме се вкупно доаѓаме до бројка од 45.000 која и не е баш мала.
Вратете се на почетокот Go down
marko.t1990
Нов Член
Нов Член
marko.t1990


Male Zodiac : Aries Број на мислења : 112
Birthday : 1990-04-20
Age : 33
Location : Скопје
Registration date : 2009-07-16

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 3:19 pm

И јас имам заприметено дека по нашиве ТВ го нема, но затоа пред некој ден го видов на SVET Plus.
Вратете се на почетокот Go down
https://www.youtube.com/markoasroma
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 3:57 pm

Освен овој спот, на ни една телевизија го немам видено Милионер од Елена ама англиската верзија, само еднаш на ексклузив промотивно го пуштија и тоа беше нешто врвно, го снимала не знам каде во странство ме воодушеви, ама ете заадливите души ни еднаш не го пуштија!
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Aвг 10, 2009 4:10 pm

Никаде го нема спотот на КАРОЛИНА, ова искрено е загрижувачки, зашто?
Во Охрид на една емисија пратив порака да го пуштат, тие одговорија дека го немале се уште тој спот. А ни на К 15, Скај Нет на топ листите го нема, зашто не сфаќам? Да не мислам да го пуштат по одморите, или па го доправуваат, не сфаќам?
Како и да е, Томато не се криви, АВАЛОн си има некоја политика со спотот
Вратете се на почетокот Go down
cociveles
Нов Член
Нов Член
cociveles


Број на мислења : 4
Registration date : 2010-03-23

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 12:32 am

nesto najnovo i najdobro od tomato e emisijata na kanal5 TROATOAR sto se emituva vo nedela popladne , i sekoj raboten den od 17.45. Na kanal5 se emituvaat dosta drgi emisii od Tomato , no zosto site proekti odat na edna televziija .Poranno site proetki od Tomato odea na A1 , a sega nema nitu eden proekt na ova tv .Isto i na sitel stalno imase po nekoja emisija od tomato a sega nema , se e na kanal5 i na alsat m tv. pozz
Вратете се на почетокот Go down
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:04 am

Па ваљда пошто имаат договор со Канал 5 и Алсат... А и мислам се скарани со А1...
Инаку од нивна продукција Македонски емисии засега се „Тротоар“ и „Миленко Неделковски шоу“.

* * * * *

Инаку, оваа година Евровизискиот спот е снимен кај Томато.
http://tomato.com.mk/mak/vest.asp?id=3322&kat=7
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:16 am

Бедно во споредба со она што го нудеа порано, доста емисии се работеа кај нив, и штета што сега само Тротоар и Миленко останаа таму
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 1:40 pm

Томато со два нови и според мене одлични спота за Биба Додева и за Ева!

https://www.youtube.com/watch?v=65sVMRUdGFM
https://www.youtube.com/watch?v=ywhX6SHkU9U

Не ми се верува дека стануваме се подобри и подобри во однос на музичките спотови. Tomato production 425582
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 2:04 pm

да топ се спотовите ,треба они да напраат една серија македонска Tomato production 425582
еве мој најдобар спот од томато
https://www.youtube.com/watch?v=SmzYmbagS4I&feature=channel
Вратете се на почетокот Go down
Beauty
Супер Модератор
Супер Модератор
avatar


Број на мислења : 11114
Location : Скопје
Registration date : 2008-08-12

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 7:59 pm

Абе со тебе се е во ред? Бојан Столов Tomato production 406389
Зашто некои македонски пејачки и пејачи снимаат со Томато кога многу лошо им изгледаат спотовите, ако снимиле со Томато они нема да излезат поубави. Ева снимала со Томато и се испофали
Во последно време многу спотови се на Томато, најнов ќе биде на Каролина за баладата за неколку дена изгледа ќе излезе
Вратете се на почетокот Go down
Chris
Администратор
Администратор
Chris


Male Zodiac : Leo Број на мислења : 13381
Birthday : 1989-07-29
Age : 34
Location : Скопје
Registration date : 2008-02-13

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 8:20 pm

Мене не ми се ништо посебно овие два спота на Ева и Биба Tomato production 650339 дали дека песните не ми се допаѓаат, не знам...
Вратете се на почетокот Go down
http://forum.tvpaket.com.mk
Burrows
Модератор
Модератор
Burrows


Male Број на мислења : 3665
Registration date : 2009-01-09

Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeВто Мар 23, 2010 9:20 pm

Burrows напиша:

Инаку од нивна продукција Македонски емисии засега се „Тротоар“ и „Миленко Неделковски шоу“.

И „Вртелешка“ ја заборавив, мислам дека и таа се работеше кај Томато.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин
avatar



Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitimeПон Апр 12, 2010 10:13 pm

Снимки од хепенингот Скопје 1963 – Хаити и Чиле 2010

Снимките од настапите на нашите музички ѕвезди, кои беа дел од хуманитарниот проект Скопје 1963 – Хаити и Чиле 2010, во организација на Град Скопје и Томато продукција, веќе се поставени на мрежата, на YouTube профилот на Томато. Целта на проектот беше да им се помогне на настраданите во земјотресот во овие две земји.

На официјалниот YouTube канал на Томато се поставени видеа, кои се само дел од настапувачите: Каролина Гочева, Елена Ристеска, Биба Додева, Дани, Влатко Илиевски...

Ова се само некои од имињата кои беа вклучени во овој гламурозен хепенинг...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Tomato production Empty
ПишувањеПредмет: Re: Tomato production   Tomato production I_icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Tomato production
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Euro Forum production

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Телевизија :: Македонски Телевизии :: Македонски Продуцентски Куќи-
Отиди до: